Sportowe sukcesy uczniów z Malinowej

Miniony czas obfitował w sportowe wydarzenia z udziałem Szkoły Podstawowej im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. W myśl olimpijskiej zasady „citius, altius, fortius.” staramy się z pełnym zaangażowaniem brać udział w różnych zawodach sportowych promując aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Jako pierwsi na starcie stanęli nasi młodzi biegacze i biegaczki. Nasza szkoła była organizatorem  gminnego etapu Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Na pięknych, leśnych trasach Dąbrówki rywalizowały ze sobą sztafety z Dopiewa, Skórzewa (dwie szkoły), Dąbrówki - Parkowej, Więckowic, Dąbrowy oraz Dąbrówki.  Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy pokazali charakter i swoje dobre przygotowanie wygrywając w swoich kategoriach wiekowych z bardzo dużą przewagą. Z kolei w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt, ulegliśmy Szkole Podstawowej ze Skórzewa (nr 2) plasując się na drugiej pozycji. Z kolei chłopcy po zaciętej walce zajęli III miejsce. W finale powiatowym w Kórniku na starcie stanęło 19 sztafet dziewcząt i 18 chłopców. Blisko awansu znalazł się zespół naszych uczennic, które zajęły najgorsze dla sportowców IV miejsce. Z kolei chłopcy uplasowali się w połowie stawki zajmując IX miejsce.

Szkolne reprezentacje piłkarskie wzięły udział w Igrzyskach dzieci i młodzieży szkolnej w piłce nożnej oraz turnieju o Puchar Tymbarku. W tym roku aż 1034 drużyny zgłosiły się w Wielkopolsce do 19. edycji turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” dla małych piłkarzy. Wśród wszystkich reprezentacji nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Wystartowaliśmy we wszystkich kategoriach wiekowych: U8, U10, U12. Wszyscy spisali się bardzo dobrze lecz nie udało nam się zakwalifikować do wiosennego finału województwa Wielkopolskiego. Drużyny U10 i U12 zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce na etapie gminnym. O dużym pechu mogą mówić dziesięciolatkowie, którzy szli jak burza, wygrywając wszystkie pojedynki lecz jeden słabszy mecz zadecydował, że o jeden punkt musieliśmy uznać wyższość szkoły ze Skórzewa. Najlepiej zaprezentowali się najmłodsi. Siedmiolatkowie z Dąbrówki zakwalifikowali się do finału powiatu poznańskiego. Wyprawa do Poznania była wielkim przeżyciem dla naszych młodych zawodników. Stres było widać w pierwszych meczach gdzie mimo dużej przewagi i prowadzenia ostatecznie musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. Świetną grę i zaangażowanie zauważyli nawet redaktorzy poznańskiej prasy, których nasi zawodnicy urzekli wielką determinacją i radością z gry w piłkę nożną, co w tym wieku jest przecież najważniejsze. Bogaci w doświadczenie nasi reprezentanci zapowiadają ostrą walkę w przyszłej, jubileuszowej XX edycji turnieju.

Bardzo dobry start zanotowali starsi piłkarze w Igrzyskach dzieci w halowej piłce nożnej. Przez gminne rozgrywki przeszli zwyciężając zdecydowanie wszystkie szkoły naszej gminy. W półfinale powiatu rozegranym w Tulcach, długo byliśmy na pierwszym miejscu, jednak w piłce nożnej wystarczy moment dekoncentracji, kilka niewykorzystanych sytuacji i rywal to bezlitośnie wykorzystał. Jedna porażka zdecydowała o drugim miejscu i zabraknie nas w finale powiatu. Szkoda bo z gry nasi reprezentanci zdecydowanie na to zasługiwali. Z pewnością wyniesione doświadczenie zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach. 

Szkoła z Malinowej gościła również uczestników Igrzysk Dzieci w unihokeju. W rozgrywkach spisaliśmy się rewelacyjnie. Na specjalnie przygotowanym boisku z profesjonalnymi bandami i po bardzo dobrej grze pokonaliśmy wszystkich rywali. Zarówno reprezentacja dziewcząt i chłopców zakwalifikowała się do półfinału powiatu i miejmy nadzieję skutecznie powalczymy o awans do ścisłego finału godnie reprezentując szkołę i gminę Dopiewo. Wkrótce kolejne starty naszych małych sportowców i okazja by aktywnie spędzać czas.

Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF.

Materiał nadesłany

Piłkarska reprezentacja piłkarzy z SP przy ul. Malinowej w Dąbrówcre
Kategoria: