Kontrole prędkości

Ostatnio coraz częściej obserwuję, że kierowcy generalnie nie respektują znaków drogowych ograniczających prędkość.

Długa prosta – gaz do dechy. Odnoszę wrażanie, że została garstka kierowców, którzy respektują ograniczenia prędkości, choćby niektóre. Reszta jakby zapomniała, że zasada ograniczenia prędkości jest po to żeby jej przestrzegać – nie łamać. Znaki zostały postawione zwykle w jakimś celu. Ograniczenie prędkości nie wynika z czyjegoś „widzimiesię”, lecz  najczęściej, z realnej potrzeby np. poprawy bezpieczeństwa. Zwracam się z prośbą do wszystkich kierowców: nie wciskajmy gazu bez zastanowienia!

Mieszkańcy niektórych ulic są szczególnie narażeni na zwiększony ruch samochodowy oraz, co zwykle za tym idzie, szybciej jeżdżących kierowców.

W związku z łamaniem przepisów, mieszkańcy ulicy Nowej w Palędziu poprosili policję o pomoc.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 16 listopada kontrolowali  w godz. 7.00 – 8.00 uczestników ruchu drogowego na tej ulicy i sąsiedniej Spokojnej. W wyniku kontroli 4 osoby zostały ukarane mandatami, z czego 2 za przekroczenie prędkości, a 2 za brak pasów bezpieczeństwa. Policjanci nie wykluczają, że będą pojawiać się tam cyklicznie.

Dla osób chcących pośmigać polecam tor wyścigowy.

Agnieszka Wilczyńska

Kontrole prędkości
Kategoria: