Zapowiedź VII Męczennicy Rowerowej

VII Męczennica Rowerowa odbędzie się 18. listopada o godz. 10.00. Męczennicę poprowadzi Dariusz Sienniak. Start jak zwykle z Parku Skórzewskiego. 
Szlakiem przewodnim listopadowej Męczennicy Rowerowej będą jeziora położone w okolicach Skórzewa.
Ze Skórzewa wyruszymy do Lusowa, gdzie obejrzymy z zewnątrz (niestety własność prywatna) pałacyk dowodzącego Powstaniem Wielkopolskim Generała Dowbora – Muśnickiego oraz zapalimy znicz na Jego grobie (dla uczczenia wkładu Generała w odzyskanie niepodległości). Następnie w tempie spacerowym okrążymy Jezioro Lusowskie. 
Z Lusowa poprzez Batorowo udamy się nad Jezioro Strzeszyńskie. Po drodze zatrzymamy się przy byłym schronie przeciwatomowym Prezydenta Miasta Poznania, gdzie prowadzący rajd opowie kilka ciekawostek związanych z tą budowlą. Po dotarciu na plażę Jeziora Strzeszyńskiego zostanie zarządzona przerwa na kawę w Motelu Strzeszynek. Następnie ruszymy na objazd ścieżek wokół jeziora, po czym skręcimy w kierunku Jeziora Rusałka. Przemierzając ścieżki wokół Rusałki odwiedzimy miejsca upamiętniające więźniów, którzy zostali rozstrzelani m.in. przy budowie tego jeziora. 
Dystans do pokonania to ok. 60 km. Przewidywany czas zakończenia rajdu - godzina 16.00. Tempo jazdy do 20km/h. Serdecznie zapraszamy!
D.S. i IR

Materiał nadesłany

Zapowiedź VII Męczennicy Rowerowej (Zdjęcie nadesłane)