Wynajmij sobie komórkę

W naszej gminie lokuje się coraz więcej firm. Od czasu do czasu opisuję Państwu niektóre z nich, bo uważam, że warto promować to co nasze, lokalne.
Dziś o LockBox. To firma z Dąbrowy, która zajmuje się wynajmem „self storage”.

Czym jest self storage? To obiekty pod wynajem magazynów krótko bądź długookresowy, o różnym metrażu, dopasowane do potrzeb klientów. Nie trzeba budować kolejnej altanki - można sobie wynająć „garaż” albo „komórkę” w dużym obiekcie.

Osobiście mieszczę się ze swoimi „gratami” w moim metrażu, ale zdaję sobie sprawę, że czasem nie ma gdzie schować na zimę zestawu ogrodowego (stół + 12 krzeseł) lub kompletu rowerów dla czteroosobowej rodziny. Wynajęcie mini magazynu może być rozwiązaniem.
Ta forma magazynowania może się spodobać także osobom, które nie potrafią się rozstać z przedmiotami. Nie chcą ich wyrzucić, a mają ochotę na przykład na nową kanapę.
Pewnie skorzystają z tego także osoby przeprowadzające się do mniejszego metrażu. Albo studenci wyprowadzający się ze stancji na okres wakacji.

Budynek w Dąbrowie ma 159 magazynów self storage. Rozmiary tak zwanych boksów to powierzchnie pomiędzy 1 m2 a 19m2 i można wynająć je na okres od tygodnia w górę.

Czytałam, że taka forma przechowywania rzeczy jest popularna np. w Stanach Zjednoczonych. Jestem ciekawa czy przyjmie się także u nas.

Agnieszka Wilczyńska na podstawie przesłanych materiałów

LockBox (Zdjęcie nadesłane)
Kategoria: