Muzyczny festyn charytatywny dla Kubusia

Celem akcji była zbiórka środków na sfinansowanie specjalistycznego, dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego w Ośrodku Zabajka 2 w Złotowie.

Jakub od urodzenia jest dzieckiem niepełnosprawnym, wymaga systematycznej i wielorakiej rehabilitacji ruchowej, pedagogicznej i logopedycznej. Dzięki niej poczynił znaczne postępy
w poprawie sprawności i samodzielności. Ponadto jest chłopcem bardzo utalentowanym muzycznie. Ekspresja muzyczna pozwala mu pomimo tego, ze jest dzieckiem niemówiącym na wyrażanie siebie i swoich emocji. W czasie festynu wystąpił razem z zespołem Zakątkowy Band wykonując wspólnie piosenkę „Lubię być z Tobą” oraz „Ty druha we mnie masz” z filmu Toy Story.

Ponadto swój występ przygotowały dzieci z Przedszkola Czarodziejski Zamek oraz dwie utalentowane uczennice Marcelina i Alicja ze Szkoły Teatralnej Łejery w Poznaniu. Warsztaty taneczne dla najmłodszych poprowadziła pani Kinga Żelechowska z Activus Taniec i Fitness.
Na imprezę przybyli także zaproszeni sołtys i radni.

W przygotowanie przedmiotów na licytację zaangażowanych było bardzo wiele osób i firm, m.in. Urząd Gminy Dopiewo, firma Yuppi Zabawki, E1 Gokart, restauracja Smakosz, Apteka Nasza, Sklep Wielobranżowy To i Owo, dekoracje okienne i upominki Klarisa, KINESIS Rehabilitacja, Grambet,  Park Rozrywki Rodzinka ze Skórzewa,  CFX pracownia techniki dentystycznej i Extra-Dent Stomatologia, Mary Kay, catering dietetyczny Enjoy the food, producent kawy Bean&Buddies, Wydawnictwo Media Rodzina, Księgarnia „Z bajki” Poznań, sąsiedzi i znajomi Jakuba oraz rodzice dzieci uczęszczających do tamtejszego przedszkola. Dzięki uprzejmości dwóch gminnych radnych udało się pozyskać na naszą licytację koszulkę reprezentacyjną Roberta Lewandowskiego, piłkę firmy Adidas Telstar z Mistrzostw Świata 2018 w Rosji oraz piłkę klubu Lecha Poznań z podpisami piłkarzy. Licytacja prowadzona była przez Pana Piotra Stróżyka.

O słodkości i smakołyki na festynowym stole zadbała firma Piekarnia Zagrodnicza Poznań, Piekarnia Nowaczyk Dopiewo, Cukiernia Róża z Dopiewca, sklep ogólnospożywczy M. Nowicka ze Skórzewa oraz sąsiedzi i znajomi.

W organizacji festynu pomagało 17 entuzjastycznie nastawionych i uśmiechniętych wolontariuszy.

Przygotowano również mnóstwo atrakcji dla dzieci – dmuchany zamek, trampolina, stanowisko malowania twarzy, dmuchanych balonów, tworzenia instrumentów muzycznych i tatuaży, przejażdżka na kucyku oraz dla dorosłych – konsultacje z trenerem personalnym panem Mariuszem Kurzawą, zabieg satynowe dłonie dla każdego Mary Kay Alina Sowińska, a o profesjonalną diagnostykę organizmu zadbała firma Bio-diagnostic.

W czasie trwania festynu zebrano łącznie kwotę 6238,11 złotych, dzięki której Jakub będzie mógł pojechać na turnus rehabilitacyjny, którego tak bardzo potrzebuje. Rodzice chłopca dziękują organizatorom – Pani Marcie Drągowskiej- Namysł Prezes Fundacji Czarodziejskie Serce, Przedszkolu Czarodziejski Zamek w Skórzewie, wszystkim darczyńcom, uczestnikom, występującym, licytującym, wolontariuszom. Są ogromnie wdzięczni za otwarte serca i życzliwość z jaką się spotykają. To było wspaniałe popołudnie pełne wrażeń, wzruszeń i emocji.

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu a chciałyby wesprzeć Kubę podajemy
nr konta w Fundacji Złotowianka: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule przelewu wpisując koniecznie Jakub Karol Bystrzanowski B/135. Każda złotówka przekazana na to konto będzie w całości wykorzystana na rehabilitację chłopca. Każdą taką darowiznę można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym, co bezpośrednio wpłynie na obniżenie wysokości podatku.

Materiał nadesłany

Muzyczny festyn charytatywny dla Kubusia