Wiadomości z gminnych boisk piłkarskich

Zapraszamy do przeczytania comiesięcznego raportu z gminnych boisk piłkarskich.

GKS Dopiewo
GKS w końcu wrócił na własne boisko po remoncie. Zagrał tu z Orkanem Chorzemin, z którym wygrał 4:1 po dwóch trafieniach Przemysława Halasza i jednym Mikołaja Fręśko i Kamila Kosickiego. Drugim domowym meczem było starcie z niepokonanym liderem tabeli, czyli Pogonią Lwówek. Mecz był kiepskim widowiskiem i zakończył się bezbramkowym remisem. Na wyjazdach GKS pewnie wygrał w Jutrosinie z Orlą 2:0 po bramkach Szymona Tycy i Łukasza Goińskiego oraz przegrał 0:1 w Gostyniu z Kanią. GKS odpadł też w 1/32 finału Pucharu Polski przegrywając na własnym boisku z Gromem Plewiska 1:3. Honorową bramkę zdobył Przemysław Halasz.
W najbliższym czasie GKS czekają trzy wyjazdy i jeden mecz domowy. Ten u siebie to starcie z Koroną Piaski (20.10 - 15:00), a wyjazdy to mecze z LZS Stare Oborzyska (13.10-12:00), Gromem Plewiska (27.10 - 15:00) i Akademią Reissa (04.11 - 14:00)

Orkan Konarzewo
Orkan cały czas ostro walczy w czołówce zachodniej grupy Klasy Okręgowej. Podopieczni po wygraniu 1:0 z Orkanem Objezierze (gol Patryka Karaszewskiego) zanotowali dwa remisy. Na wyjeździe Orkan zremisował  1:1 z NKS Niepruszewo (gol Daniela Mankiewicza), a u siebie też 1:1 z LZS Wronczyn (gol Tomasza Paprzyckiego). Na koniec omawianego okresu Orkan pojechał na mecz wyjazdowy do lidera i zespołu, który jeszcze nie przegrał w tym sezonie, czyli do Czarnych Wróblewo. I Orkan odczarował stadion we Wróblewie bo wygrał ten mecz 3:1, a hattrickiem popisał się Tomasz Paprzycki. Orkan po tej wygranej ulokował sie w samej czołówce tabeli i widać, że będą walczyć o awans do Ligi Międzyokręgowej do samego końca .Orkan trochę niespodziewanie jednak bardzo szybko odpadł w Pucharze Polski, bo tak jak GKS Dopiewo już w 1/32 finału. Pogromcą zespołu z Konarzewa okazał się A-klasowy Promień Opalenica, który wygrał to spotkanie 2:0
Dwa najbliższe domowe mecze Orkanu to będą starcia z TSG Kamieniec (13.10 - 16:00) i Spójnią Strykowo (27.10 - 15:00), a na wyjazdy Orkan uda się na spotkania z Tarnovią II Tarnowo Podgórne (20.10 - 17:00) oraz z Spartą Szamotuły (03.11 - 14:00)

Canarinhos Skórzewo
W końcu punktować zaczęli podopieczni Arkadiusza Kaliszana. Parę kolejek trwało zanim obyli się z realiami Klasy Okręgowej. Już nawet tylko minimalna porażka 0:1 z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska dawała nadzieje na lepszą przyszłość, bo gra było naprawdę przyzwoita. I faktycznie to się sprawdziło bo Canarinhos wygrali trzy następne mecze. Najpierw z Piastem Kobylnica u siebie 2:1 po bramkach Mateusza Myszczyszyna i Marcina Kaczmarka, a potem bardzo pewnie 3:0 na wyjeździe z Orkanem Jarosławiec (bramki - Waldemar Pawiński, Patryk Ćwiertniak, Marcin Pawlak). Ostatnim rywalem była IKP Olimpia Poznań. Canarinhos nie zagrali tego dnia wielkiego meczu, ale dzięki ambicji i zaangażowaniu wygrali to spotkanie 1:0 po bramce Waldemara Pawińskiego. Dzięki tym wygranym Canarinhos szybko przemieścili się z samego dołu tabeli do jej środkowej cześci.
Następne domowe mecze jakie zagrają Canarinhos to spotkania z Phytopharmem Klęka (20.10 - 15:00) i Wartą Śrem (03.11 - 15:30), a na wyjazdy udadzą się na starcia z Liderem Swarzędz (13.10 - 15:00) i Czarnymi Czerniejewo (27.10 - 15:00)

Łukasz Duszczak www.peryferiafutbolu.pl

 

GKS Dopiewo - Pogoń Lwówek (Aleksandra Rucka Fotografia)
Kategoria: