Historyczny start w drugiej lidze seniorów w szachach

W pierwszym tygodniu września (1-9) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski- II Ogólnopolska Liga Seniorów w szachach klasycznych. W turnieju brało udział 37 drużyn. Reprezentanci KS Korony Zakrzewo zostali rozstawieni z 23 numerem startowym. 

Turniej odbywał się na dystansie 9 rund tempem 90'/40+ 30'+30''/pos. Łącznie nasz zespół reprezentowało 8 osób: Adamski Michał, Teclaf Paweł, Kempiński Tomasz, Bartkowiak Damian, Paszek Krzysztof, Niemier Hubert oraz Huchwajda Katarzyna. Drużynowo udało się naszym reprezentantom zdobyć 10 dużych punktów i aż 27,5 małych. Najwięcej punktów zdobył Tomasz Kempiński, bo aż sześć, a niewiele mniej, bo pięć uzyskał Paweł Teclaf. Pojedynczy zawodnicy także podnieśli swój ranking. 

- Wyjazd na II Ligę zachwycił mnie przede wszystkim wspólnym przygotowaniem do rundy i analizą po niej. Pobyt w pokoju z brązowym medalistą mistrzostw świata pozwolił znacznie podnieść poziom mojej gry. Wieczorne spacery pozwalały odprężyć się i nastawić na walkę następnego dnia. W zespole panowała atmosfera sportowej rywalicji.Wszyscy zawodnicy byli zmotywowani do gry i przychodzili na rundę w koszulkach imiennych z logiem klubu i gminy. Te wszystkie elementy przełożyły się na uzyskanie historyczne wyniku, jakim jest 14 miejsce i utrzymanie się w II Lidze, tak samo jak zespół juniorski, którego jestem kapitanem - podkreślił Hubert Niemier

Wszyscy cieszymy się z sukcesu, ale już planuje przyszłoroczny start i mamy apetyt na awans! Ponadto planujemy aby nasz drugi zespół startujący w IV lidze awansował do III ligi województwa wielkopolskiego.

Szczegóły:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_4658/results.html?l=pl&prt...

 Hubert Niemier, KS Korona Zakrzewo, Junior Starszy

Kategoria: