Auta reklamy zasłaniają

Miejsc parkingowych w naszej okolicy jest wciąż niewystarczająca ilość. Tym bardziej boli, gdy są one długotrwale zastawione przez auta- reklamy.

Temat ten poruszałam wielokrotnie. Niestety, gdy auta te są zarejestrowane i prawidłowo zaparkowane, nie bardzo można z nimi coś zrobić. Straż Gminna czy policja mogą interweniować w przypadkach, gdy samochód łamie przepisy ruchu drogowego.

Otrzymaliśmy wiadomość od czytelnika, który także zauważył ten problem:

Hej, chciałbym was zainteresować tematem developera (…). Zwróciłem im uwagę na reklamę/lawetę jaką postawili na miejscu parkingowym przy samej szkole w Skórzewie. Poniżej przesyłam ich "interesującą" odpowiedź. Nagłośnijcie to proszę, bo takie cebulaki nic sobie z tego nie robią. Sprzedają domy za pół miliona, a stawiają reklamy w miejscach przeznaczonych do parkowania:

„Dzień dobry,
przepraszamy, że dopiero teraz otrzymuje Pan od nas odpowiedź. Tak czasem się dzieje, że zaginie ona w czeluściach naszej przepastnej skrzynki facebookowej i nikt z nas jej nie widzi.
Panie Krzysztofie, bezpieczeństwo, zwłaszcza małych obywateli jest dla nas bardzo istotne, dlatego postawiliśmy przyczepę na środku pasa, by zachować odstęp między samochodami wysadzającymi dzieci do szkoły. Sami je także tam wysadzamy i nie widzimy trudności, przykro nam, że Panu nasza reklama przeszkadza. Przyczepa nie jest postawiona tam bezprawnie, jednak chcemy, by wilk był syty i owcę ocalić więc postaramy się, by stwarzać jak najmniej niewygodnych sytuacji. Czy jeśli przestawimy na brzeg parkingu lub na drugą stronę ulicy będzie to dla Pana bardziej komfortowe?
Z serdecznością wszelką

Kilka lat temu na parkingu szkoły podstawowej w Skórzewie także było zaparkowane takie auto i Straży Gminnej udało się dogadać z właścicielem, który auto przestawił. Nie każdy właściciel jednak ma ochotę negocjować znając swoje prawa.

Agnieszka Wilczyńska

Laweta - reklama Skórzewo (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: