Jeździecki weekend w Dopiewie i Zakrzewie

Zapowiada się iście jeździecki weekend!

Sobota - zawody w skokach w Zakrzewie
22 września zapraszamy na zawody w skokach przez przeszkody organizowane wspólnie z Gminą Dopiewo oraz Sołtysem Zakrzewa.
W ramach zawodów przewidziane są konkursy o Puchar Wójta oraz o Puchar Sołtysa Zakrzewa.
Przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych m.in. przejażdżki na kucykach.

Miejsce zawodów: Stajnia Cwał, ul. Strumykowa 3, Zakrzewo
Organizatorzy: Stajnia Cwał (gospodarz obiektu). 5. Uczestnicy: bez ograniczeń
Zgłoszenia: mailowo esterhajdi@interia.pl
Opłaty startowe: 50 zł od startu.
Program zawodów: Start godzina 10:00
1. mini LL - 60 cm
2. LL - 75 cm
3. L - 90 cm (o Puchar Sołtysa)
4. L - 90 cm dwufazowy (o Puchar Wójta)
W konkursach każda para (koń/jeździec) ma prawo do dwukrotnego startu w jednej konkurencji (nie więcej niż trzy przejazdy w zawodach dla koni powyżej 6-go roku życia). Do klasyfikacji końcowej liczy się wynik lepszego przejazdu w danej konkurencji.

Niedziela - zawody w ujeżdżaniu w Dopiewie
23 września Stajnia Rusin w Dopiewie organizuje zawody ujeżdżeniowe. Jest to drugi etap Pucharu Stajni Rusin w Ujeżdżeniu. Pierwszy odbył się w maju. Podczas każdego etapu odbywają się dwa programy ujeżdżeniowe. L6R – program do brązowej odznaki jeździeckiej oraz program L1 – nieco trudniejszy. Ujeżdżenie to dyscyplina jeździecka wymagająca precyzji i harmonii z koniem. A przy tym bardzo elegancka. Warto wyjaśnić zasady naszych zawodów. Każdy program składa się z elementów, których wykonanie oceniane jest w skali 1-10. A wynik końcowy uczestnika podawany jest w %. Następnie zwycięzcę całego cyklu Pucharu Stajni Rusin wyłaniamy poprzez uśrednienie wyniku z I-go i II-go etapu. W drugim etapie zwycięzców będzie tak naprawdę 2 w każdym programie, ponieważ jest to etap finałowy, wyłaniany jest zarówno zwycięzca etapu jak i całego cyklu. Dzięki tej formie zawodów uczestnicy jak i instruktorzy mają możliwość obserwacji postępów z etapu na etap. Zawody te póki co mają charakter wewnętrzny, co oznacza, że biorą w nich udział osoby uczęszczające do nas na zajęcia jeździeckie oraz tzw. pensjonariusze z prywatnymi końmi. Jednakże ideą Pucharu Stajni Rusin jest propagowanie sportu i rekreacji jakim jest jazda konna, a w przypadku konkretnie tych zawodów ujeżdżenia, będącego podstawą jeździectwa. Bez tej dyscypliny rozwój w pozostałych kategoriach jak skoki przez przeszkody, wkkw itd. nie jest możliwy. Stajnia Rusin zrzesza dzieci, młodzież, dorosłych oraz całe rodziny. Chcemy by jeździectwo było wspólną pasją. Dlatego też Puchar Stajni Rusin ma charakter imprezy rodzinnej, której główną atrakcją są zawody ujeżdżeniowe. W ich trakcie będzie możliwość zakupu napojów oraz przekąsek. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno pasjonatów jeździectwa jak i tych, którzy do tej pory nie mieli z tym do czynienia. Jest to wspaniała okazja do zapoznania się z tym eleganckim jak i rodzinnym sportem. A przede wszystkim wspaniała możliwość do spędzenia czasu wraz z rodziną i znajomymi.

Miejsce: Stajnia Rusin, ul. Ks. A. Majcherka 101, Dopiewo
StartŁ godz. 10.00

Materiał nadesłany

Jeździecki weekend w Dopiewie i Zakrzewie