Kto na wójta?

Nieoficjalnie mówi się, że wybory samorządowe odbędą się 21 października, czyli za 3 miesiące. Kto wystartuje na stanowisko Wójta naszej gminy?

Aby zostać wójtem nie należy być super bohaterem. Trzeba jedynie być osobą rozpoznawalną, zebrać kandydatów na radnych i dysponować pieniędzmi.

Obecny wójt Adrian Napierała, poprzednie wybory wygrał w pierwszej turze. Miał wszystkie trzy wyżej wymienione atrybuty. W tegorocznych wyborach startować będzie na pewno. Prawdopodobnie zmieni się jedynie nieznacznie zestaw radnych w jego komitecie wyborczym.

Kto jeszcze?
Jest w gminie kilka osób rozpoznawalnych, mniej lub bardziej lubianych. Na trzy miesiące przed wyborami nie są one jednak nazbyt aktywnie społecznie, co może sugerować, że na poważnie nie biorą startu w wyborach o najważniejszy urząd w gminie. Kampania wyborcza moim zdaniem rozpocznie się dopiero po 10 sierpnia, kiedy Premier ogłosi oficjalnie termin wyborów lub nawet po wakacjach.

Może oczywiście pojawić się także całkiem nowy kandydat. Osoba świeża, nie związana w żaden sposób z obecnym życiem samorządowym, ale o bardzo klarownym, może nawet populistycznym  programie. Wydaje mi się, że taka osoba odpowiednio prowadząc kampanię może w gminie namieszać. Musi mieć jednak spore zasoby finansowe (nie mylić z limitami wydatków na kampanię). W naszej gminie największymi inwestorami są deweloperzy, którzy, jak mi się wydaje, sprzyjają obecnej władzy. O nikim "nowym" póki co nie słyszałam jeszcze, ale kto wie. Rok wyborczy to rok cudów, a ostatnie miesiące przed wyborami zawsze przynoszą obietnicę świetlistej przyszłości, dobrobytu i miłości.

Agnieszka Wilczyńska

Kto na wójta 2018?
Kategoria: