„Piłką W Raka” w Zborowie

Ostatnia niedziela czerwca była pierwszą niedzielą wakacji. Pogoda była dość kapryśna. Wietrzna i straszącym deszczem nisko zawieszonym dywanem chmur. Jednak grupa ludzi z pozytywnym nastawieniem do życia pojawiła się na Owocowej Plaży w Zborowie po to, by wspólnie spędzić dzień i wesprzeć akcję zbiórki na rzecz organizacji RAK-OFF.

O godzinie 9.00 rozpoczął się turniej piłki plażowej. Wszystkie grające w nim drużyny wpłaciły wpisowe mając świadomość, że tym gestem wspierają akcję.  W tym też czasie rozpoczęły swoją działalność charytatywną ekipy pracowników urzędu i samorządowców oraz mieszkańcy naszej gminy. Odwiedzający plażę za drobną opłatę - darowiznę mogli uczestniczyć w zajęciach łuczniczych z trenerami UKS Grot - Maciejem i Agnieszka. Pograć we frisbee z zawodnikami drużyny  Brave Beavers. Młodsze dzieci mogły poskakać na dmuchanym zamku. W międzyczasie pojawili się właściciele stajni Rusin z Dopiewa wraz z kucami gotowymi do przejażdżki. Na miejscu prezentował się samochód straży pożarnej, a Policjanci oczekiwali na chętnych do oznakowania swych pojazdów rowerzystów. A obok fani motoryzacji mogli obejrzeć wystawione przez Melpro Racing samochody wyścigowe.

Przez te kilka godzin na leżakach można było być świadkiem piłkarskich zmagań na piaszczystym boisku komentowanym przez pana Adama Mendralę z Urzędu Gminy. Obejrzeć występy tancerek w rytmach latynoamerykańskich, czy recital w wykonaniu młodej, utalentowanej artystki. A podczas całej imprezy za drobny datek zjeść ciepły posiłek, czy wypić niedzielną kawę przy smacznym cieście.  Atrakcją był patrol Konnej Policji.

Należy zaznaczyć, że cała ta akcja zaistniała dzięki zaangażowaniu ludzi - wolontariuszy oraz wspierających ich działania firm.  Z pieniędzy wrzucanych do puszek zebrała się suma ponad 9 tysięcy złotych. Cała ta kwota została przekazana na konto fundacji RAK-OFF.

Agnieszka Grześkowiak, zdjęcia nadesłane

„Piłką W Raka” w Zborowie 24.06.2018
Kategoria: