O utalentowanym Panu Mikołaju z Zakrzewa

Mikołaj Lambryczak z Zakrzewa podopieczny WTZ Promyk w Konarzewie finalistą IV edycji Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”.

 W maju rozpoczęła się czwarta edycja Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”, prezentującego najbardziej utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne – na co dzień pracujące w Warsztatach Terapii Zajęciowej z terenu całego województwa Wielkopolskiego.

Uczestnicy festiwalu w tym roku zaproszeni zostali do zapoznania się z repertuarem Mieczysława Szcześniaka. Spośród dziesiątek nadesłanych zgłoszeń do WTZ w Gnieźnie  ( Głównego Organizatora festiwalu) jednym z 12 finalistów jest  Mikołaj Lambryczak który zaśpiewał utwór pt „Przytul mnie ”

Mikołaj jest podopiecznym WTZ Promyk w Konarzewie. To tu przygotowywał się wokalnie,  ćwiczył dykcję,  uczył się  tekstu oraz jego interpretacji.  Jest uczestnikiem licznych przeglądów wokalnych. W listopadzie 2015 r został wyróżniony w przeglądzie piosenki osób niepełnosprawnych „Złoty Słowik”. Niedawno brał udział w przeglądzie piosenki „Pod pretekstem” podczas którego brawurowo wykonał utwór Ryszarda Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło”. Jest niewątpliwie osobą utalentowaną muzycznie i wokalnie.

Wraz z terapeutą został zaproszony na dwudniowe warsztaty wokalne przeznaczone specjalnie dla finalistów festiwalu podczas których będą mieli niesamowitą okazję na wymianę spostrzeżeń, doświadczeń, wspaniałą zabawę i integrację, a przede wszystkim na szkolenie pod okiem profesjonalisty i aktora scen muzycznych swojego warsztatu wokalnego.

 Warsztaty wyjazdowe odbędą się w Ośrodku wypoczynkowym w Gołąbkach gdzie Mikołaj będzie również przygotowywany do Gali Finałowej.  Koncert finalistów odbędzie się 24.08.2016 w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie przy towarzyszeniu zespołu instrumentalnego, chórku oraz samego piosenkarza Mieczysława Szcześniaka.

Marzena Goleń – Niedziela, Terapeuta zajęciowy, materiał nadesłany

Utalentowany Pan Mikołaj Lambryczak z Zakrzewa
Kategoria: