Bieg o koronę Dąbrówki

28 maja tradycyjnie w lasach w okolicach Dąbrówki odbyły się nieoficjalne biegowe mistrzostwa gminy - Bieg o Koronę Dąbrówki.

Tegoroczny medal, 1/5 korony, nawiązywał do rocznicy 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku 10- kilometrową trasę biegową najszybciej pokonał Pan Piotr Tomczyk z Poznania z czasem 00:37:59. Drugi i jednocześnie najszybszym mieszkańcem naszej gminy był Piotr Majek z Dąbrówki (czas 00:38:18). Trzeci na mecie zameldował się Pan Łukasz Ludwiczak ze Skórzewa (czas 00:38:19). Najszybszaą Panią była Patrycja Talar z Pobiedzisk (czas 00:39:49), która na metę wbiegła jako 10. Najszybszą mieszkanką naszej gminy była Pani Anna Gaca z Dopiewca (czas 00:48:55).

Na metę dobiegło 415 osób.

Zwycięscy jak co roku mieli możliwość zasadzenia w lesie swojego drzewa.

W 7,5 – kilometrowym marszu nordic walking najszybsi byli:
1 Ireneusz Lubiatowski Gubin 00:45:43
2 Roman Woroch Dopiewo 00:45:43
3 Sebastian Rajewski Piła 00:45:41
7 Agnieszka Mielecka Gąsawa 00:49:57

Marsz ukończyło 159 zawodników.

Powyższe wyniki pochodzą ze strony https://plus-timing.pl/doc-pt/wynikipdf/2018-05-27-KoronaDabrowki/wyniki_open.pdf

Jak co roku przed biegiem głównym zorganizowane zostały zawody dla dzieci, które zawsze przyciągają tłumy. W tym roku w siedmiu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie ponad 360 dzieci.

- Ten bieg traktuję emocjonalnie, bo od podstaw zrodził się w mojej głowie podobnie jak cross, owocowa plaża i Zeuski. – opowiada Marcin Napierała, dyrektor GOSiR Dopiewo – Bieg, to na razie największe wydarzenie sportowe GOSiR-u w Gminie. Lubię, gdy na starcie biegu stoi około pół tysiąca ludzi, z czego dużą część znam lub kojarzę z treningów w lesie palędzko-zakrzewskim, z corocznych startów w Koronie lub innych imprez w Wielkopolsce.

Impreza cieszy się bardzo dobrą sławą wśród biegaczy.

- Bieg o Koronę Dąbrówki pod względem organizacyjnym tradycyjnie mnie nie zawiódł. – opowiada Pan Tomasz z Dąbrówki -  Dopisali: obsługa techniczna, strażacy polewający wodą, muzyka na trasie, kibice... Jedynie pogoda upalna dała się we znaki. O popularności biegu świadczy też ilość uczestników.  Mimo kurzu i pyłu udało nam się dobiec do mety, na której czekały na nas medale , no i przepyszne ciasto oraz gasząca pragnienie woda.

Przy organizacji imprezy pracowało około 80 osób.

Agnieszka Wilczyńska

Bieg o koronę Dąbrówki 2018 (fot. www.gosir.dopiewo.pl)
Kategoria: