IV Szkolny Piknik Naukowy w Szkole Podstawowej nr 2 w Skórzewie

Czym zajmuje się genetyka sądowa? Jak pracuje antropolog sądowy? Co łączy człowieka z innymi ssakami naczelnymi? Jakie tajemnice są ukryte w kościach? Czy pasożyty mogą kontrolować umysł? Czym mogą zadziwić nas bezkręgowce? Jak wygląda życie na pustyni? W jaki sposób udzielić pomocy przedmedycznej? 

Na te i wiele innych pytań uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. I.J.Paderewskiego w Skórzewie otrzymali odpowiedzi podczas IV Szkolnego Pikniku Naukowego, który odbył się w naszej szkole 17 maja 2018 roku. W tym roku warsztaty, wykłady i pokazy  dla młodzieży poprowadzili zaproszeni goście: przedstawiciele Koła Naukowego Przyrodników Wydziału Biologii UAM z Sekcji Biologii Sądowej, Antropologii, Parazytologii, przedstawiciele Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, PTOP Salamandra. Nauczycielki chemii przygotowały chemiczny edu-room, a najstarsi uczniowie naszej szkoły przedstawili zgromadzonej publiczności prezentacje o ciekawych i wartych zobaczenia miejscach w Polsce. Piknik zakończył się niezwykle widowiskowym pokazem doświadczeń chemicznych przeprowadzonym przez studentów z Naukowego Koła Chemików Wydziału Chemii UAM.

Ciekawa alternatywa dla normalnych zajęć”, „jest to fajne wydarzenie” , „można się dowiedzieć ciekawych rzeczy ”, „to forma nauki przez zabawę ” - tak na temat pikniku wypowiadają się uczniowie, którzy zostali zabrani do fascynującego świata nauki, co sprawiło, że czekają na kolejne tego rodzaju wydarzenie.

Iwona Kaczmarek

IV Szkolny Piknik Naukowy w Szkole Podstawowej nr 2 w Skórzewie (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: