Zacięta rywalizacja o Puchar Ligi RAFiK

Liga RAFiK to cykliczne rozgrywki, których spotkania rozgrywane są w Granowie oraz Zakrzewie i zawsze gromadzi wiele zespołów dziecięcych. – W każdej kolejce skłaniamy trenerów oraz rodziców do takiego prowadzenia zespołu, czy też kibicowania poszczególnym drużynom, aby jak najwięcej wspierać, wyzwalać więcej radości z gry dla wszystkich zawodników. Organizując ligę w takiej formie chce jak najmocniej odzwierciedlić dawną grę na podwórku, bez sędziego, swobodną i przepełnioną radością – mówi koordynator rozgrywek Marcin Jóźwiak z KS Korona Zakrzewo.

Przed niedzielną kolejką fotelu lidera bronił zespół UKS 2007 Lusowa, ale Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, MKS Partia Buk i KS Korona Zakrzewo liczące się w walce o mistrzowski tytuł zmieniły układ tabeli. Zdecydowanie najlepiej tego dnia prezentowali się kościaniacy, którzy pokonali gospodarzy, UKS 2007 Lusowo, UKS Canarinhos Skórzewo i zremisowali z MKS Partia Buk. Dobra postawa podopiecznych Tomasza Woźniaka zaowocowała awansem na fotel lidera Ligi RAFiK.

- Dla naszego zespołu ważniejsze od sukcesu jest budowanie piłkarza na przyszłość, a nasza gra w Lidze RAFiK jest tego znakomitym przykładem. Szansę gry otrzymuje każdy zawodnik, który grając w meczu o stawkę spełnia swoje marzenia. Cieszymy się, że nasza ciężka praca na treningach przekłada się na wyniki w oficjalnych spotkaniach – mówi Woźniak.

Jednak walka o mistrzostwo potrwa do ostatniego spotkania rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że zadecyduje o tym spotkanie pomiędzy Akademią Piłkarską Reissa – Kościan a UKS 2007 Lusowo. Dużo będzie również zależeć od zawodników Korony Zakrzewo, którzy walczą o brązowe medale z MKS Partia Buk.

- Dziś trener młodych piłkarzy powinien być ich przywódcą, ale też powinien umieć wyznaczać krótkie cele możliwe do realizacji w jak najkrótszym czasie. Do końca cyklu została jedna niedziela turniejowa z udziałem wszystkich zespołów, która została zaplanowana na 3 czerwca. Wszystko może się jeszcze wydarzyć – dodaje Jóźwiak. Po końcowym gwizdku sędziego nastąpi podsumowanie rozgrywek i wręczenie medali oraz Pucharu Ligi RAFiK.

Materiał nadesłany

Zacięta rywalizacja o Puchar Ligi RAFiK (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: