Inauguracyjna Męczennica Rowerowa wpisana do Historii

Spieszę powiadomić P.T. Czytelników, że pierwsza, inauguracyjna Męczennica Rowerowa odbyła się,  zgodnie z planem, w dniu 13 maja 2018 r. W załączeniu przedkładam dowody fotograficzne na zaistnienie tej wiekopomnej, wszechstronnie - fizycznie i duchowo – zaangażowanej imprezy turystycznej w naszej gminie. Na trasę inauguracyjnej Męczennicy Rowerowej wyruszyło 11 osób, w tym 3 panie (jedna na wspomaganiu elektrycznym). Po drodze było wszystko to, co uczestnikom (nie męczennikom!) męczennic rowerowych jest potrzebne: i słońce,  i wiatr, i podjazdy i zjazdy, i asfalty i ścieżynki, i spotkania i gawędy (niezrównany Piotr Kurek!). A do tego ptasie trele i w przyrodzie wesele!

Intencje fizyczne i duchowe Męczennicy zostały wypełnione,  z małym wyjątkiem - ze względu na sezon komunijny nie udało się skosztować specjałów kuchni wschodniej. Zatem (i nie bez kozery!) można byłoby napisać, że była to Męczennica Postna. Do finału w Buku dotarło 8 osób, a więc bilans zwycięzców i pokonanych wypada - jak na prawdziwą męczennicę - całkiem nieźle.

Warto dodać, że tam i z powrotem było aż 67,5 km, przejechanych w średnim tempie 17,8 km/h; maksymalna prędkość (osiągnięta przez Przewodnika Męczennicy Rowerowej) wyniosła 38 km/h.

Męczennica rowerowa odbyła się przy pięknej pogodzie i niesamowicie zielonej trasie. Wydawać by się mogło, że maj jak maj musi być zielony. Jednakże w tym roku za sprawą dużej wilgoci i utrzymującej się od kilku dni ciepłej słonecznej pogody – zieleń wybuchła w niespotykanym tempie i skali. Delektowaliśmy się zatem obrazami  i zapachami lasów i pól… przy delikatnym szumie łańcuchów i opon rowerowych.

Do historii Męczennic przejdą zatem trzy panie oraz 8 panów.

Inaugurację uświetniła swoją obecnością Pani Maria, która mimo trudnej rekowalescencji po operacji serca dzielnie dotzrymywała nam tempa na rowerze ze wspomaganiem elektrycznym.

Jedynie strona kulinarna Męczennicy mogła wzbudzić niedosyt – ze względu na sezon komunijny wszystkie lokale gastronomiczne w Buku były pozajmowane; musieliśmy ograniczyć konsumpcję do lodów na świeżym powietrzu.

Spotkania z ciekawymi ludźmi sprawiły, iż intencja duchowa Męczennicy została wypełniona aż w nadmiarze.

Na kolejną Męczennicę Rowerową zapraszamy już w czerwcu! Szczegóły wkrótce.

Film z Męczennicy autorstwa Pana Darka: https://www.youtube.com/watch?v=cBL3aOIamcM

Ireneusz Rutkowski

Inauguracyjna Męczennica Rowerowa 13.05.2018
Kategoria: