Trwa rywalizacja o Puchar Ligi RAFiK

Liga RAFiK to cykliczne rozgrywki, których spotkania rozgrywane są w Granowie oraz Zakrzewie i zawsze gromadzi wiele zespołów dziecięcych. - Najważniejsza jest aktywność fizyczna i zabawa dzieci. Liga RAFiK ma dać zawodnikom satysfakcję z gry, ze zdobywania goli, z możliwości sprawdzenia swoich sił w licznych meczach. W sumie na wiosnę w naszych rozgrywkach bierze udział blisko 30 zespołów, a na zakończenie rozgrywek każdy uczestnik otrzyma medal oraz pamiątkowy sportowy gadżet - mówi koordynator rozgrywek Marcin Jóźwiak.

Po pierwszych dwóch turniejach ligi na faworyta rozgrywek wyrastają zespoły UKS 2007 Lusowo i Akademia Piłkarska Reissa - Kościan, ale zacięta rywalizacja toczy się również o trzecie miejsce w tabeli pomiędzy MKS Partia Buk, UKS Canarinhos Skórzewo i KS Korona Zakrzewo.

- Poziom ligi jest bardzo wyrównany, a wszystkie spotkania rozgrywane są w duchu fair play. Każda udana akcja i zdobyta bramka cieszy, gdyż to efekt ciężkiej pracy na treningach moich podopiecznych. W każdym spotkaniu dokonujemy wielu zmian, aby każdy chłopiec miał okazję wystąpić i dzięki temu zdobywa cenne doświadczenie. Choć wynik to sprawa drugorzędna cieszymy się, że na półmetku rozgrywek zajmujemy pozycję wicelidera – mówi trener Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan, Tomasz Woźniak.

Do końca rozgrywek zostały dwa turnieje: 20 maja i 10 czerwca, a każdy zespół rozegra mecz i rewanż z uczestnikami ligi.

Materiał nadesłany

Liga RAFiK w Zakrzewie - MKS Partia Buk - APR Kościan (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: