O publicznych koszach na śmieci

Wczoraj jeden z mieszkańców Dąbrówki nadesłał mi zdjęcie przepełnionego kosza na śmieci , który znajduje się w łączniku między ul. Kolejową i Azaliową. Widok wywalających się z pojemnika śmieci mu przeszkadzał, więc zadeklarował samemu posprzątać. Czyn godny pochwały!

Ja lubię jednak zadać czasem jedno pytanie więcej? Dlaczego ten kosz był przepełniony? Czy musimy sami sprzątać, czy jakieś służby są za to odpowiedzialne. Pytania skierowałam do Zakładu Usług Komunalnych w Dopiewie, którego prezes Sławomir Skrzypczak jak zawsze, niezawodnie odpowiedział mi w przeciągu kilku godzin. Pięknie dziękuję.

Dziękuje za zgłoszenie zaistniałej sytuacji. Zgodnie z harmonogramem opróżniania odpadów zgromadzonych w koszach ulicznych objazd w miejscowości Dąbrówka jest przewidziany w dniu jutrzejszym (20.04).
Odpowiadając na poniższe pytania informuje, że Wykonawcą zadania pn. "Zbiórka odpadów komunalnych na terenie Gminy Dopiewo oraz ich unieszkodliwianie" jest Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Dopiewie.
Zgromadzone w koszach ulicznych odpady opróżniane są wg następujących częstotliwości:
a) w okresie od 1.04 do 30.09 w każdy poniedziałek i każdą czwartek miejscowości: Dopiewo, Dopiewiec, Konarzewo, Lisówki, Joanka, Trzcielin, Więckowice, Zborowo, Palędzie, Gołuski;
b) w okresie od 1.04 do 30.09 w każdy wtorek i każdy piątek miejscowości Dąbrówka, Dąbrowa, Zakrzewo, Skórzewo;
c) w okresie od 1.02 do 31.03 oraz od 1.10 do 31.12  w każdą środę  miejscowości: Dopiewo, Dopiewiec, Konarzewo, Lisówki, Joanka, Trzcielin, Więckowice, Zborowo, Gołuski, Palędzie;
d) w okresie od 1.02 do 31.03 oraz od 1.10 do 31.12 w każdy czwartek miejscowości: Dąbrówka, Dąbrowa, Zakrzewo, Skórzewo.
Obecnie na terenie Gminy Dopiewo zamontowanych jest ok. 410 szt. koszy ulicznych. Sukcesywnie w ciągu 2018 r. zamierza się zwiększać ilość koszy, do łącznej ilości ok. 490 szt.
Przepełnienie niektórych koszy należy uważać za incydentalne. Zależy to między innymi od okresu w ciągu roku, warunków pogodowych i lokalizacji.

Agnieszka Wilczyńska

O publicznych koszach na śmieci (fot. nadesłane)
Kategoria: