Stacja rowerowa Malwowa/ Złotowska w Skórzewie

Kilka dni temu przy rondzie, przy zbiegu ulic Poznańska, Skórzewska, Złotowska i Malwowa stanęła pierwsza w naszej okolicy stacja roweru miejskiego. Usytuowano ją przy przystanku autobusowym w stronę Ławicy na ul. Złotowskiej.

Jak działa system rowerów miejskich?
Najpierw należy zarejestrować się na internetowej stronie  https://nextbike.pl/miasta/poznanski-rower-miejski/. Po zarejestrowaniu należy wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Można korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Po zarejestrowaniu otrzymuje się wiadomość sms oraz wiadomość e-mailową wraz z kodem PIN, który razem z podanym numerem telefonu są identyfikatorami w systemie.
Aby wypożyczyć rower na wybranej stacji należy na terminalu (znajdującym się w wybranej lokalizacji) nacisnąć „Wypożycz”, podać numer telefonu komórkowego oraz PIN i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Można też skorzystać z darmowej aplikacji mobilnej Nextbike. Wybrany rower zostanie zwolniony automatycznie.
Aby zwrócić rower, wystarczy, że wprowadzi się rower do elektrozamka. Podwójny sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot.

W którą stronę będzie wypożyczać rower? W drodze do miasta/pracy/ szkoły? Czy w drodze do domu?

Agnieszka Wilczyńska

Stacja rowerowa Malwowa/ Złotowska w Skórzewie
Kategoria: