Srebrne dyski wręczone – 5 lat Brave Beavers

W sobotę (7.04), w międzynarodowy dzień bobra, odbyła się jubileuszowa z okazji 5-lecia gala sportowca Brave Beavers. Wieczór poprowadzili: Filip Kin, Agata Król i Michał Wachowiak. Podsumowania, wręczenie srebrnych i złotych dysków oraz certyfikatów to już tradycja.

Tegoroczne srebrne dyski, przyznane zostały w 11 kategoriach, trafiły w ręce:

MOTYWATOR - Michał Schiller
FREKWENCJA - Maciej Przybysz
FAIR PLAY - Michał Schiller
ZAANGAŻOWANIE - Patryk Pawlicki
PROGRES - Kasia Przybysz
ROZBAWIACZ - Mateusz Łochyński
HANDLER - Maciej Przybysz
CUTTER - Damian Sadalski
SKY - Jakub Kaczmarek
LAYOUT - Małgorzata Maćkowska
NAGRODA PUBLICZNOSCI - Małgorzata Maćkowska

W tym roku po raz pierwszy zostały wręczone złote dyski jest to nagroda wyjątkowa, która trafia do tych, którzy maja w swojej kolekcji już 3 srebrne dyski w jednej  kategorii. To Wyróżnienie przyznano:
ZŁOTY DYSK - MOTYWATOR - Bogusz Nowak
ZŁOTY DYSK - HANDLER - Mateusz Gibki

Gala została zorganizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków Powiatu Poznańskiego.

 

 

5 LAT JAK 5 MINUT

Minęło 5 lat od pierwszego treningu (20.02.2013). Początki bywają trudne, tak było i w tym przypadku – zebranie pierwszych miłośników trwało 3 miesiące, aby w maju, podczas treningu można było w końcu zagrać mecz w pełnym składzie. Rok 2013 to przede wszystkim ciężka praca, nauka podstaw gry i litry wylanego potu. Pierwsza rywalizacja z przeciwnymi drużynami miała miejsce 11 sierpnia 2013 roku na poznańskiej cytadeli. Pod koniec roku została podjęta decyzja o utworzeniu fundacji, która do dziś pełni funkcje administracyjną zespołu.

Po niecałym roku przyszedł czas na debiut turniejowy, który zakończył się zdobyciem 8 miejsca podczas II edycji GOSIR CUP w Dopiewie. Od tego momentu zaczęła się praca nad szlifowaniem, zdobywaniem doświadczenia i sukcesów, by piąć się ku górze. W 2014 roku zagrano na 6 turniejach, kończąc 4 miejscem na pierwszych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

W 2014 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Gminie Dopiewo(Więckowice) zgrupowanie kwalifikacyjne do młodzieżowej kadry Polski, – które okazały się rozpoczęciem kariery międzynarodowej dla wielu naszych zawodników. Po roku od wejścia na boisko, trójka naszych zawodników, zagrało podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Lecco(Włochy) – Kasia Młodzikowska, Dominika Furmanek i Norbert Staniszewski.

Kolejny rok to kolejne wyzwania. Po raz pierwszy zorganizowana została gala sportowca, na której najlepszym zawodnikom drużyny wręczane zostały nagrody – srebrne dyski. Dodatkowo partnerzy, którzy ułatwiają prowadzenie naszej działalności, otrzymują certyfikaty współpracy, podczas tej uroczystości Kasia Młodzikowska została wybrana kapitanem zespołu w demokratycznych wyborach zawodników. Dbając jeszcze bardziej o rozwój fizyczny zawodników zorganizowany został pierwszy tygodniowy obóz. Rozegrano 6 turniejów, a rywalizację podobnie jak sezon wcześniej zakończono na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, zdobywając 1 miejsce i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski 2015.

W 2015 roku były kolejne indywidualne wyróżnienia - Furmanek Roland, Gibki Mateusz, Niedziela Daniel, Niedziela Dawid, Schiller Michał, i Szmyt Filip otrzymali powołanie do młodzieżowej kadry polski męskiej do lat 20, a manganem kadry został Michał Juskowiak, pełniący tę funkcje również w latach 2016 i 2017.

Rok później podczas gali sportowca, nastąpiła zmiana sterów kapitańskich, które z rąk Kasi przejął Michał Schiller – pełniący tą funkcje nieprzerwanie do tej chwili. 2016 rok to również czas zamian w fotelu lidera polskiej „młodzieżówki”. Po zaciętym finale musieliśmy ustąpić drużynie z Rybnika, zostając młodzieżowym V-ce Mistrzem. W tym samym roku zagrano na 11 turniejach, z czego najwyższym osiągnięciem było 1 miejsce na turnieju Obrona Wzgórza w Chełmnie i zdobycie pierwszego awansu do seniorskich Mistrzostw Polski, podczas których zespół zdobył swoją pierwszą nagrodę Spirit of the Game.(najważniejszą nagrodę w tej dyscyplinie)

Ponadto w 2016 roku fundacja zorganizowała pierwszy turniej Ultimate Frisbee na trawie w Dopiewie – TAMA, dwa zgrupowania kwalifikacyjne do kadry Polski(Skórzewo i Dopiewo), oraz 7-dniowy obóz sportowo-wypoczynkowy w miejscowości Łężeczki. Troje zawodników uzyskało powołanie do kadry Polski – Julia Nowicka, Michał Schiller i Mateusz Gibki, którzy zagrali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata we Wrocławiu.

W 2017 roku zapoczątkowany przed rokiem projekt „frisbee po lekcjach” przekształcił się w młodszy skład drużyny. W ten sposób wykształciły się dwa zespoły: Brave Beavers – starszy i doświadczony oraz Young Brave Beavers – młodszy, zbierający doświadczenie szlifując podstawy. W tym samym roku zostaliśmy gospodarzem pierwszych Młodzieżowych Halowych Mistrzostw Polski, gdzie starszy zespół zdobył V-ce Mistrzostwo. Rozegrano 18 turniejów, gdzie do największych sukcesów należy: wygranie przez starszych zawodników Północnej Ligi Ultimate, młodszy skład zdobył nagrodę Spirit of the Game oraz uzyskanie kolejnego awansu do seniorskich Mistrzostw Polski Mixed.

Po raz kolejny w wakacje odbył się obóz. Zorganizowana została druga edycja turnieju TAMA na trawie, ale też pierwsza na hali – turniej ten był pierwszym w Polsce ze sponsorem tytularnym. W 2017 roku do młodzieżowych kadr powołanie zdobyła rekordowa liczba naszych zawodników. W kadrze do lat 17, która zagrała podczas Pucharu Europy na Węgrzwch zajmując 2 miejsce(najlepsze w historii występów polskich reprezentacji) zagrali: Dominik Augustyniak, Maciej Przybysz, Gustaw Kałek, Małgorzata Maćkowska, Patryk Pawlicki, Michał Wachowiak, Sławek Stefański i Kuba Nowak. Z kolei w reprezentacji do lat 20, która zagrała na młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Holandii zagrali: Michał Schiller, Mateusz Gibki, Damian Sadalski, Jakub Kaczmarek i Adam Maciejewski.

Niestety w rywalizacji o tytuł młodzieżowego Mistrza odnotowano kolejny spadek zdobywając brąz, za to pod koniec roku nasza zawodniczka Małgorzata Maćkowska otrzymała wyróżnienie – żeński debiut roku od Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate.

Rok 2018 zaczęliśmy świętować z pełną mocą i zbierając efekty 5 letniej pracy. Na początku zdobyto pierwszy awans do seniorskich Halowych Mistrzostw Polski, awansując z 2 miejsca. W rywalizacji wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce udało się zająć najlepsze miejsce z regionu północnego. W Młodzieżowych Halowych Mistrzostwach Polski reprezentował nas wyłącznie młodszy skład, który potrzymał tytuł V-ce mistrza. Do tej pory zagrano na 8 turniejach, a największym tegorocznym sukcesem jest wygranie Północnej Ligi Ulitmate na hali przez starszy zespół.

W ciągu tych 5 lat przejechaliśmy w sumie 14 116 tysięcy kilometrów po Polsce, Fundacja zrealizowała 12 projektów o łącznej wartości dofinansowań 85 900 tys. złotych. Łącznie trenuje ponad 40 zawodników, których 85% mieszka w Gminie Dopiewo, zaś 15% dojeżdża z sąsiednich gmin. Rozpoczęto też starania o boisko w Palędziu w ramach Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego z projektem „Sportowe Palędzie”. Jak na 5 minut, trochę się wydarzyło w, ale paradoksalnie to dopiero początek…..

MJ