Jak zdrowo jeść?

W piątek 6 kwietnia w Więckowicach odbyły się warsztaty dietetyczne zrealizowane w ramach projektu Fundacji „Bez Barier” oraz Poradni Dietetycznej „Garnek Zdrowia”.

Wzięły w nich udział w większości mieszkanki Więckowic. Najmłodsza z nich miała 10 lat  i wykazała się dużą aktywnością w trakcie wspólnego gotowania.

Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez zwalczanie złych nawyków żywieniowych oraz zmianę diety. W tym celu uczestniczki warsztatów mogły w praktyce przekonać się, że przygotowanie zdrowych posiłków nie wymaga dużych wysiłków i z powodzeniem mogą one zastąpić tradycyjne, lubiane przez nas potrawy. Część kulinarną warsztatów poprowadził Pan Hubert Pściuk, z wykształcenia dietetyk, edukator żywieniowy. Wspierali go wolontariusze z Fundacji „Bez Barier”.

Słodki poczęstunek na spotkanie przygotowały uczestniczki spotkania.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach otwartego konkursu na wspieranie realizacji zadań publicznych Gminy Dopiewo w 2018 r. W założeniach projektu zaplanowano 3 spotkania w różnych miejscach w Gminie Dopiewo.

Anna Kwaśnik

Warsztaty dietetyczne w Więckowicach 6.04.2018
Kategoria: