Z gminnych boisk piłkarskich

Wiosna za oknami na całego, także na gminnych boiskach piłkarskich się sporo dzieje.

GKS Dopiewo
GKS nie zaczął zbyt dobrze piłkarskiej wiosny. Na początek GKS przegrał wyjazdowy mecz z Lubuszaninem Trzcianka 2:6 (bramki Dominika Drzewieckiego i Macieja Ratajskiego). Następnym rywalem był Huragan Pobiedziska i wydawało się, że ten domowy mecz GKS będzie w stanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Okazało się, że jednak nic z tego i to goście z Pobiedzisk wygrali 3:2. Bramki dla zespołu z Dopiewa zdobyli Dominik Drzewiecki i Tomasz Pawelec. GKS chciał się przełamać w Kórniku w meczu z Kotwicą i udało się to połowicznie gdyż mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla GKS-u zdobył Maciej Ratajski w 90 minucie. Co  ciekawe była to bramka na 1:0, ale gospodarzom z Kórnika udało się jeszcze wyrównać w doliczonym czasie gry. 

Warto dodać, że mecz z Wartą Międzychód został przełożony na 18.04 na godzinę 17.30. W kwietniu GKS w lidze u siebie zmierzy się jeszcze z Pogonią Łobżenica 28 kwietnia o godzinie 16:00. Na wyjazdach w najbliższym czasie gracze z Dopiewa zmierzą się z Iskrą Szydłowo (21.4 – 15.00) oraz Unią Swarzędz (1.5 – 14.00)

Orkan Konarzewo
Zanim Orkan wrócił do grania ligowego zagrał jeszcze w marcu sparing z Wartą Śrem, który został przegrany aż 0:9. Jednak sparing to sparing, a liga to liga. Tutaj Orkan zaczął wiosnę bardzo dobrze bo efektownym zwycięstwem na wyjeździe z Obrą Zbąszyń 5:1. Bramki dla Konarzewian zdobyli Serhij Velykyi dwie, Łukasz Szczudeł dwie i jedną dołożył Tomasz Paprzycki. Tydzień później Orkan na własnym boisku mierzył się z Sokołem Duszniki i ponownie wygrał efektownie bo 3:0. Bramki zdobyli Artur Karaszewski, Daniel Mankiewicz i Tomasz Paprzycki

W najbliższym czasie Orkan u siebie podejmie Czarnych Wróblewo (21.4 – 16.00) i TSG Kamieniec (1.5 – 16.00), a na wyjazdy pojedzie na spotkania z Lipnem Stęszew (15.4 - 15:00) i Błękitnymi Wronki (28.4 – 17.00)

Canarinhos Skórzewo
Gracze ze Skórzewa ligę zaczęli dopiero w pierwszy kwietniowy weekend, gdyż ich mecz z Orłem Granowo z Wielkiej Soboty przełożony został na 18.04 na godz. 18:00. Start ligi gracze Canarinhos mieli więc w ciekawie zapowiadającym się wyjazdowym meczu z NKS Niepruszewo. Mecz gracze ze Skórzewa wygrali 3:1 więc pokazali, że świetna forma ze sparingów to nie przypadek i naprawdę stać ich na włączenie się do gry o awans do Klasy Okręgowej.

Domowe mecze poza zaległym z Orłem Granowo jaki będą mogli zobaczyć kibice w Skórzewie w najbliższym czasie to starcia z NAP Nowy Tomyśl (14.4 – 17.00) i LZS Wąsowo (28.4 – 17.00), natomiast na wyjazd gracze Canarinhos udadzą się do Wronczyna na mecz z liderem tabeli, czyli miejscowym LZS-em. Mecz ten zostanie rozegrany 21.04 o godz. 17.00

Łukasz Duszczak www.peryferiafutbolu.pl

Orkan Konarzewo - Sokół Duszniki (Ł. Duszczak)
Kategoria: