VI Pędziwiatr Wiosenny za nami

Pogoda w niedzielę była przepiękna. Nie dziwi więc, że rajd pieszo- rowerowy Pędziwiatr Wiosenny organizowany po raz szósty przez dopiewskie koło PTTK cieszył się takim powodzeniem.

Pogoda zawsze determinowała nasze działania. Dwa lata temu, przez deszcze, na start trasy, którą prowadziłam z Edytą przybyły tylko dwie osoby z sześćdziesięciu zapisanych. Tym razem było odwrotnie, na nasz rajd przybyło znacznie więcej uczestników, niż było zapisanych. Ledwo wystarczyło na mecie prowiantu dla wszystkich!

Jak to u nas jest?
Grupa pasjonatów turystyki, całkowicie charytatywnie, co roku organizuje 2-3 rajdy. Zawsze jest to Pędziwiatr Wiosenny oraz jesienne rodzinne Podchody Rowerowe.
Meta Pędziwiatra zawsze jest na plaży w Zborowie. Aby się tam dostać należy pokonać jedną z tras. W tym roku były to:
- rowerowa „Skórzewska” – dla wytrawnych rowerzystów – około 22 km, prowadził Ireneusz Rutkowski
- rowerowa "Rodzinna" – powolna, dla rodzin z dziećmi, z przystankami, około 10 km, prowadził Paweł Rosół i Agnieszka Wilczyńska
- piesza z Dąbrówki – około 10 km, prowadziła Anna Bręczewska
- Piesza z Dopiewa - około 11 km, prowadziła Lidia Łopatka
- można też było opracować dowolną trasę z metą w Zborowie.

Ma mecie, jak zawsze, na uczestników czekało ognisko, prowiant, pamiątkowe znaczki, konkursy, słońce i sporo pozytywnej energii.

Tak podsumowała imprezę Pani Lidia Łopatka, współorganizatorek, na jednym z portali społecznościowych:  
„Organizatorzy, czyli PTTK Pędziwiatry Dopiewo bardzo dziękują za tak liczne przybycie mieszkańców naszej gminy i nie tylko, na zorganizowany rajd. 8 kwietnia odbyła się szósta edycja Pędziwiatra wiosennego. Przybyło WAS kochani aż 160 osób. Jedni przyjechali na rowerach, inni przyszli pieszo. Po przybyciu na plażę w Zborowie wszyscy uczestnicy otrzymali znaczek i prowiant. Każdy mógł upiec pyszną kiełbaskę na ognisku przygotowanym przez GOSIR w Dopiewie (drewno otrzymano z nadleśnictwa Pokrzywnica). Po posileniu organizatorzy zaprosili uczestników Rajdu do zawodów. Koronnym sprawdzianem dla wszystkich był "Rzut Walonkiem Pędziwiatra Pierwszego". W konkurencji brały udział dzieci od 4 do 11 lat, młodzież od 12 do 16 lat oraz dorośli. Każdy bawił się wyśmienicie, Zawody jak co roku poprowadził Sławomir Kempka. Następnie przeprowadzono zawody w przeciąganiu liny. Zgłosiło się 8 drużyn. Śmiechu było co niemiara. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec Ireneusz Rutkowski poprowadził zawody rowerowe, czyli jazda między pachołkami na czas. Warto wspomnieć, że jak co roku przyjechały dopiewskie Bobry, czyli "Brave Beavers". Zawodnicy tej znanej w Dopiewie i całym kraju drużyny poprowadzili zajęcia z rzucania frisbee. Na drużynę Bobrów możemy liczy co roku. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, otrzymane gadżety. A członkom PTTK dziękuję za zaangażowanie w organizację tak dużego przedsięwzięcia.”

Było wspaniale. Dziękujemy i zapraszamy za rok na Pędziwiatra a 7 października na Rodzinne Podchody Rowerowe.

Agnieszka Wilczyńska

VI Pędziwiatr Wiosenny 8.4.2018
Kategoria: