Szachowa Korona Zakrzewo awansowała do  drugie Ligi Juniorów I Seniorów

W zakończonych 4 marca w Koninie III Wielkopolskiej Ligi Szachowej  seniorska drużyna sekcji szachowej KS Korony Zakrzewo wywalczył drugie miejsca. Sukces ten pozwoliło awansować do ogólnopolskiej drugiej ligi szachowej.

 Taki sam sukces odniosła  juniorska drużyna w zakończonych 24 – 25.03 w Gnieźnie rozgrywkach III Ligi Juniorów.  W zespole KS Korona Zakrzewo zagrało siedmioro szachistek i szachistów,  którzy wywalczyli drugie miejsce i … awansowali do ogólnopolskiej drugiej ligi szachowej juniorów.  Indywidualnie medale na poszczególnych szachownicach zdobyli: złoty Kamil Chaczyński (szachownica 2), srebro Hubert Niemier (szachownica 1) i Olgierd Tadych (szachownica 4), brąz Martyna Niemier (szachownica 5)  i Jaś Skrzypiński (szachownica 3). Medalistów wsparły Zofia Prawucka, Paulina Woźniak i sztab trenerski Korony: Katarzyna Huchwajda, Damian Bartkowiak i Wojciech Olejarczyk.

- Bardzo Nas cieszy awans juniorów do II ligi. Sukces ten świadczy o dobrym kierunku szkolenia w Koronie i właściwej strategii stawiania na budowanie jedności, drużyny, monolitu z różnymi charakterami zaprzęgniętymi do osiągnięcia wspólnego celu jednoczenia w radości i zabawie w szachy z aspektami nauki intelektualnego, wymagającego sportu. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie zorganizować sfinansowanie wyjazdu seniorów i juniorów.
Zachęcamy sponsorów do współpracy
- powiedział kierownik sekcji Damian Bartkowiak.

- Jest, jest, jest ... mamy drugie miejsce w III Lidze Juniorów i awans do drugiej, wyższej klasy rozgrywek :-) 5 medali za wygranie poszczególnych szachownic. Złoto Kamil Chaczyński, srebro Hubert Niemier i Olgierd Tadych, brąz Martyna Niemier i Jaś Skrzypiński. Fajnie być jednym z ojców sukcesu - napisał na fb trener Korony Wojciech Olejarczyk

Dodatkowo w tych samych dniach odbył się w Stęszewie drugi zjazd Wielkopolskiej Ligi Juniorów  grupy A, gdzie zagrały 3 zespoły Korony w których zagrało w sumie 24 zawodniczek i zawodników. Zajęliśmy 5 miejsce KS Korona Zakrzewo III, 10 miejsce KS Korona Zakrzewo II i 16 miejsce KS Korona Zakrzewo IV. Natomiast indywidualnie srebrny medal dla Szymona Tadycha (szachownica 1) i również srebrny dla Wojciecha Stuchlaka (szachownica 2).

Szczegółowe wyniki:
Liga 3 Juniorów: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7905/final_standings_teams&9.html
Seniorów: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_6198/results.html?l=pl&tb=202_

Liga 4: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7853/results.html?l=pl&tb=202

​Wojciech Olejarczyk Instruktor Szachowy KS Korona Zakrzewo

Szachowa Korona Zakrzewo awansowała do  drugie Ligi Juniorów I Seniorów (fot. nadesłane)
Kategoria: