Nasze Bobry coraz lepsze!

Wracamy ze złotem na hali

Finałowa kolejka północnej ligi ultimate frisbee(NPUL), odbyła się 11 marca w Cekcynie. Liga rozpoczęła się w listopadzie i rozgrywana była przez 4 kolejki. W rywalizacji udział wzięło 6 drużyn z Północy,  trzy kolejki rozegrane były na hali sportowej w Cekcynie, jedna na hali w Dopiewie. Rywalizację Brave Beavers zakończyło ze złotem, a Young Brave Beavers na 5 miejscu.

Drużynę z Dopiewa reprezentowały dwa składy: Brave Beavers(złożony ze starszych i doświadczonych) oraz Young Brave Beavers(młodszych i debiutujących). Ostatnie spotkanie w Cekcynie zmieniło ostateczną tabele. Starszy zespół nie grający na 3 kolejce, wygrał wszystkie swoje mecze, a  liczba zdobytych punktów zapewniła utrzymanie pozycji lidera całej ligi.

Z kolei Young Brave Beavers, odnosząc dwa zwycięstwa w finałową kolejkę zakończył na 3 miejscu, a w ostatecznej klasyfikacji wskoczył o miejsce wyżej.

Tabela halowego NPUL'a po 4 kolejkach:

1. BRAVE BEAVERS DOPIEWO
2. NINE HILLS CHEŁMNO
3. ASTRO DISCO BYDGOSZCZ
4. 967 SZCZECIN
5. YOUNG BRAVE BEAVERS DOPIEWO
6. SZCZUPAKI OLSZTYN

Wygraną w tym turnieju Brave Beavers potwierdziła, że jest najlepszą drużyną w regionie północnym. Przypomnijmy, że od początku roku awansowali z drugiego miejsca do seniorskich Mistrzostw Polski, gdzie następnie wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce – zajęli najlepsze miejsce z regionu. Dodatkowo ostatni sezon na trawie podczas Północnej Ligi Ultimate,  również zakończyli na pierwszym miejscu – wówczas z kompletem zwycięstw.

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski we Frisbee w Dopiewie

Po raz drugi w Dopiewie, 6 młodzieżowych drużyn z całej Polski walczyło o tytuł młodzieżowego Mistrza Polski Ultimate Frisbee. Halowe Mistrzostwa rozegrane zostały w Dopiewie, 10 marca 2018 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dopiewie

Całodniowe zawody rozpoczęły się rozgrywkami w fazie grupowej. W Grupie A znaleźli się: Young Brave Beavers z Dopiewa, Flow Junior White z Wrocławia oraz Mad Hatters z Płocka. Całą grupę bez problemu wygrała drużyna z Wrocławia (młodzieżowi Mistrzowie na trawie z 2017 roku), za nią znalazła się młodsza drużyna z Dopiewa, a na ostatnim miejscu uplasowała się drużyna z Płocka, W grupie B znaleźli się: South Spark z Rybnika i innych miast Południa, którzy wygrali grupę, zaraz za nimi znalazł się zespół Flow Junior Blue z Wrocławia oraz odmłodzony zespół 71 Wratislavia z Wrocławia

Rywalizację o miejsca rozpoczęła się od meczu drużyn z Płocka i 71 Wratislavia, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem zawodników z Płocka zajęli 5 miejsce. W walce o 3 miejsce zmierzyły się zespół Flow Junior Blue rywalizujący z South Spark, jednak to zespół składający się z zawodników z Rybnika i Bielska – Białej okazał się lepszy zajmując 3 miejsce w turnieju.  W finale zmierzyli się gospodarze – Young Brave Beavers Dopiewo i Flow Junior White z Wrocławia, ostatecznie 2 punktową przewagą zawodnicy z Wrocławia zwyciężyli, zdobywając tytuł młodzieżowego Mistrza Polski na hali.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1.    Złoto KS AZS AWF Flow Junior White Wrocław
2.    Srebro Young Brave Beavers Dopiewo
3.    Brąz South Spark
4.    KS AZS AWF Flow Junior Blue Wrocław
5.    Mad Hatters Płock
6.    71 Wratislavia Wrocław

Nagrodę Spirit of the Game –najważniejszą w tym sporcie, oceniającą ducha gry podobnie jak przed rokiem zdobyła drużyna 71 Wratislavia.
Nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła: Małgorzata Maćkowska (Young Brave Beavers), a tytuł najlepszego zawodnika zdobył: Daniel Błach (Flow Junior White).

Organizatorami drugich młodzieżowych Halowych Mistrzostw Polski byli Fundacja Brave Beavers oraz Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate.

Drużyna Brave Beavers wspierana jest ze środków publicznych Gminy Dopiewo.

Materiał nadesłany

Kategoria: