Rynek nieruchomości w gminie Dopiewo

W 2017 r. rynek nieruchomości w Gminie Dopiewo przedstawiał silny trend wzrostowy, a to za sprawą dużego popytu, który był związany m.in. ze wzrostem wynagrodzeń, niskimi stopami procentowymi oraz prywatnymi inwestycjami w nieruchomości. 

 

Działki budowlane

Od 12 lat monitorując rynek nieruchomości gruntowych w gminie dostrzegam stały wzrost zainteresowania klientów indywidualnych, jak i deweloperów działkami budowlanymi. Największa grupę klientów stanowią osoby kupujące działki do kwoty 110.000 zł, w takich miejscowościach jak m.in.: Dopiewo, Dopiewiec, Więckowice. 

Sporym zainteresowaniem pomimo wysokich cen cieszą się działki w Skórzewie (aktualnie średnia cena za m2 to 330 zł) oraz Dąbrówce, Palędziu i Zakrzewie. 

 

Mieszkania

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w najdroższej miejscowości w gminie Dopiewo w  Skórzewie zaczynają się od 4479 zł/m2. W gminie średnia cena nowych lokali mieszkalnych to 4100 zł/m2. Najczęściej oferowane są mieszkania o powierzchni do 60 m2, które znajdziemy w ofercie deweloperów w Dopiewcu, Dąbrówce i Skórzewie. Średnia cena mieszkać gotowych do wprowadzenia w gminie Dopiewo to 5400 zł/m2. 

 

Domy

Obecnie rynek deweloperski domów w gminie Dopiewo jest mocno rozwinięty. Najczęściej realizowane są inwestycje domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni nie większej niż 150 m2 z działką około 400 m2, które są budowane przez mniejsze firmy deweloperskie. Średnia cena domów w stanie deweloperskim to obecnie 3530 zł/m2. Klienci najczęściej poszukują domy w dogodnej lokalizacji, blisko m.in. przedszkoli, szkół i komunikacji. 

Podsumowując, w 2018 roku przewiduje się dalszy trend wzrostowy związany  z zainteresowaniem nieruchomościami w gminie Dopiewo. Ceny nieruchomości przy rosnących kosztach związanych z budową z pewnością wzrosną. 

Adam Jasiński 

AJ Nieruchomości

tel.:503 809 939

www.aj.nieruchomosci.pl

 

Rynek nieruchomości w gminie Dopiewo (AJ Nieruchomości)
Kategoria: