O zasiedzeniu działki 202 w Dopiewcu – sprawa w sądzie

8 czerwca odbyła się kolejna rozprawa w Sądzie Okręgowym przy ul. Kamiennogórskiej.

Wnioskodawca: J D.- P., ZD., HG.

Uczestnik: Gmina Dopiewo, którą reprezentuje Radca Prawny Michał Dwornicki.

W sprawie zasiedzenia fragmentu działki nr ewidencyjny 202 w Dopiewcu, teren szkoły podstawowej i okolicy

Sprawę prowadzi Sędzia Tomasz Silbernagel.

Sędzia pozwolił rejestrować przebieg rozprawy audio i video, pomimo sprzeciwu „Wnioskodawców”. Na sali byli także dziennikarze i kamera telewizji Polsat News.

Na rozprawie zeznawały kolejno: Barbara Lizakowska, HG, J D.- P.

Rozprawa trwała ponad 2 godziny. Sędzia wyznaczył kolejny termin rozprawy na 20 lipca.

Prawdopodobnie jednak wcześniej będzie można przewidzieć jej finał. Przed 20 lipca Sędzia wyda orzeczenie czy dopuszcza wniosek dowodowy – powołanie biegłego. Jeśli biegły zostanie powołany oznaczać to może, że zostanie wydzielona część działki 202 na rzecz Wnioskodawczyń, czyli Sąd przyzna im rację w całości lub części. Jeśli biegły nie zostanie powołany, może to być sygnał, że działka nie zostanie podzielona i wygra Gmina Dopiewo.

Będziemy Państwa informować o postępach w sprawie.

Agnieszka Wilczyńska

O zasiedzeniu działki 202 w Dopiewcu – sprawa w sądzie
Kategoria: 

Komentarze

To w końcu na jaką powierzchnię gminnej ziemi chce położyć dwoje urzędnicze dłonie pani radna PIS Dobrowolska razem z siostrą i córką?

Widziałem materiał na Polsacie (główny kanał). Kiedy p.Zofia była wójtem występowała tylko w Telewizji Leszno. Teraz odnotowuje progresję i coraz głośniej o niej w telewizjach ogólnopolskich. Mnie się to zasiedzenie nie podoba, ale trochę brak informacji. Jeśli ktoś zna nr księgi wieczystej-niech poda. Strona gminna też nie ma czystych rąk, bo używa bezumownie cudze działki. W sprawach własności, w gminie Dopiewo panuje zdziczenie. To narośl z czasów kiedy gminą rządził dziki wójt. Tu muszę jednak przyznac, że za Dobrowolskiej już do takich patologii nie dochodziło. Duża pewnie w tym zasługa kohabitacji. Jednak i za jej rządów i obecnie nie ma poprawy w podejściu do działek, których właściciel jest nieznany z miejsca pobytu. Nadal gmina ich używa, prowadzi postępowania tak by spadkobiercy nigdy się o działkach nie dowiedzieli. Dużą zasługę mają w tym radni. Kiedy w poprzedniej kadencji stwierdzili, że własnośc działki wójt może ustalic na podstawie przypuszczeń, doszedłem do wniosku, że mam prawo przypuszczac, że stoją na dolnym szczeblu drabiny ewolucji . Wymaganego przepisami Planu wykorzystania gminnego zasobu jak nie było, tak nie ma. Ostrożnie ze słowem etyka, wójcie Melchiorze. W sądzie nie ma wiec strony z czystymi rękami. Najlepsze wrażenie zrobił na mnie koń z działki 202.

O co chodzi widziałam materiał w Wydarzeniach twarze wymazana jak jacyś kryminaliści.

Na wniosek Pani J D.- P. usunęliśmy nazwiska Wnioskodawczyń.

Upaść można nisko ale najwyraźniej istnieje możliwość upadku nawet poniżej dna.

Widac wyraźnie, że cała linia wnioskodawczyń jest oparta na tym, że to nie ziemia z art.56 Karty nauczyciela. Gdyby zostało formalnie udowodnione, że jest inaczej, to ich szanse oceniam jako zerowe. Teoretycznie powinien byc ślad w aktach osobowych emerytowanych nauczycielek. Jeśli formalności nie dopełniono (za komuny tak często bywało) to gmina też nie jest od razu na straconej korzyści. Jednak przez świadków można udowodnic, że to przywilej który nikomu innemu poza nauczycielami nie przysługiwał. Nie sądzę by taką możliwośc mieli wszyscy mieszkańcy Dopiewca. Nie bardzo widzę też moment zamanifestowania zmiany formy posiadania. Ciekawe jest czy ta ziemia nie została wykorzystana do podwyższenia podstawy wymiaru emerytury. Taka możliwośc istnieje, ale po zrzeczeniu się użytkowania działki. Niemniej ciekawe jak wygląda sprawa podatku rolnego od działki 202. W tej chwili wydaje się, że na czele gonitwy o działkę 202 jest wójt Melchior. Musi jednak gnac, bo grupa pościgowa jest tuż, tuż. Dobrze, że Napierała nie przekazał tej sprawy do kancelarii, która obsługiwała gminę także za czasów Zofii Dobrowolskiej.

Z kamerą wśród zwierząt: https://sendvid.com/v9aro4we