Przed wiosennym rozgrywkami piłkarskimi

Gminne kluby pomału rozkręcają się w okresie przygotowawczym aby być jak najlepiej przygotowanym do wiosennej rywalizacji.

GKS Dopiewo
Zawodnicy czwartoligowego GKS Dopiewo podczas dwumiesięcznej pracy poprzedzającej zmagania ligowe odbędą 34 jednostki treningowe (w tym 7 treningów na orliku, 4 na bieżni, 9 na hali, 7 na boisku trawiastym oraz rozegrają aż 7 spotkań sparingowych).W już rozegranych meczach GKS wygrał ze Spartą Szamotuły aż 5:1, przegrał z Wełną Skoki 1:5 i pokonał Akademię Reissa 4:1. Do rozegrania zostały jeszcze w lutym mecze z Błękitnymi Wronki (17.02 - godz. 13:00 - Popowo) oraz z Wiarą Lecha (24.02 - godz 14:00 - Poznań Śródka). W marcu GKS ma w planach sparing z Syreną Zbąszynek oraz z rywalem do ustalenia. Ligę GKS rozpocznie 17 marca meczem u siebie z Wartą Międzychód.

Orkan Konarzewo
Występujący w Klasie Okręgowej Orkan Konarzewo jako pierwszy z klubów z naszej gminy rozegrał mecz w nowym roku, gdyż zawodnicy z Konarzewa na boisko wyszli już 1 stycznia i w ramach sparingu noworocznego rozegrali wewnętrzną gierkę. Do prawdziwych treningów zespół wrócił pod koniec stycznia, a w planach jest kilka meczów sparingowych. 10 lutego Orkan przegrał z Canarinhos Skórzewo 1:4, a w lutym zagra jeszcze z Avią Kamionki (18.02. - 14:00 - Poznań Cytadela), i juniorami Przemysława Poznań (24.02 - 12:00 - Poznań Cytadela). Jako, że Orkan do ligowych zmagań wraca dopiero w ostatni weekend marca to także ten miesiąc będzie zapełniony meczami testowymi. Na ten moment potwierdzone są spotkania z LZS Głuchowo, SKS 13 Poznań, Wartą Śrem i Wiarą Lecha.

Canarinhos Skórzewo
Także na koniec marca rusza A-klasa, a wraz z nią Canarinhos Skórzewo zacznie walkę o awans do Klasy Okręgowej. Dość jasno ten aspekt stawia kierownik zespołu - Wojciech Rybarczyk - “Cel jest tylko jeden od początku sezonu i jest to awans. Już teraz mogę powiedzieć że wiosną na boisku pojawią się zawodnicy którzy nie grali jesienią gdyż wracają po kontuzjach, a mamy jeszcze plan wzmocnić zespół zawodnikami z przeszłością czwartoligową. Awans do Klasy Okręgowej to nasz główny cel i zrobimy wszystko aby go zrealizować.”

Jak już napisane zostało wyżej, Canarinhos mają już za sobą mecz z Orkanem Konarzewo, który  został wygrany 4:1. Na ten moment dalsza lista sparingpartnerów zespołu ze Skórzewa wygląda następująco: Huragan Michorzewo, Złoci Złotkowo, Patria Buk, Tarnovia II Tarnowo Podgórne. Do potwierdzenia są jeszcze dwa ostatnie wolne terminy marcowe.

Łukasz Duszczak, peryferiafutbolu.pl

Przed wiosennym rozgrywkami piłkarskimi
Kategoria: