Schronisko dla bezdomnych psów i kotów w Dopiewie

Jeszcze w tym roku może powstać schronisko dla bezdomnych zwierząt przy wysypisku w Dopiewie. Obecnie mieści się tam przytulisko – tymczasowa przystań dla bezdomniaków.

Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w tegorocznym budżecie.

Gmina planuje budowę budynku z około 40 boksami dla psów, 9 boksami kwarantanny oraz 4 boksy dla kotów. Na terenie schroniska ma powstać pierwszy ogrodzony wybieg dla psów.

Póki co inwestycja jest na etapie projektowania.  

Gmina Dopiewo opiniowała budowę schroniska dla zwierząt z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Przed realizacją projektu zostaną wzięte pod uwagę wnioski zgłoszone także w czasie konsultacji.  
5 lutego "odbyło się spotkanie w składzie Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała, Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Remigiusz Hemmerling i Członek Zarządy Fundacji Głosem Zwierząt Agnieszka Zabrocka. Podczas spotkania Fundacja zgłosiła wiele poprawek do projektu i z wielką przyjemnością informuję, że zostały one rozpatrzone pozytywnie i zostaną wprowadzone do projektu.

Wśród zgłoszonych poprawek znalazły się:
- zmniejszenie ilości boksów na rzecz wielkości,
- zadaszenie części wybiegu,
- relokacja kwarantanny tak, by nie była położona na drodze zdrowych psów na wybieg,
- zmiana boksów zewnętrznych dla kotów na zamknięte pomieszczenie dla kotów.

Pozytywna postawa Pana Wójta i jego zrozumienie dla naszych uwag pozwala nam wierzyć, że nie konsultowanie projektu schroniska na etapie jego powstawania było wypadkiem przy pracy i nie wpłynie negatywnie na naszą dalszą współpracę, a schronisko będzie nowoczesnym, lecz co najważniejsze przyjaznym zwierzętom obiektem." - czytamy w wiadomości otrzymanej od Fundacji Głosem Zwierząt.
Fundacja w dalszym ciągu będzie zajmowała się zwierzętami na terenie schroniska.

Agnieszka Wilczyńska

Schronisko dla bezdomnych psów i kotów w Dopiewie