Co z tą przychodnią w Dopiewie?

Kolejny temat zgłoszony przez mieszkańców. Działanie przychodni w Dopiewie.

List od mieszkanki Dopiewa: „Witam. Chciałabym nadać temat naszego ośrodka zdrowia. Co robią tam panie, które zapisują ludzi na wizytę. Dzisiaj mąż pojechał chwilę przed godz. 7.00 zapisać dzieci do lekarza, a tam cztery osoby przed nim były, dostały z tego 3 osoby numerki i numerki się skończyły. Po czym mąż stwierdził, że zapisze dzieci na jutro. A pani w rejestracji stwierdziła, że ona zbiera już zapisy na kolejny poniedziałek... To jest jakiś żart. Na kolejny poniedziałek? Kto umie przewidzieć, że będzie chory za tydzień? Ktoś, kto potrzebuje pomocy się nie dostaje, a taki co zapisał się tydzień na przód na taką wizytę nie zawsze przychodzi. Może dacie radę coś z tym zrobić, bo to nie jest normalne w naszej gminie.”

Co  ustaliłyśmy?

Do lekarzy pierwszego kontaktu w dopiewskiej przychodni jest ograniczona ilość numerków w ciągu dnia.

Połowa z nich jest rezerwowana na zapisy telefoniczne, natomiast druga część to zapisy osobiste.

Jeśli numerki na dany dzień się skończą, w przypadku wizyty pacjenta leczącego się przewlekle można zapisać się do wybranego lekarza na dalszy termin. Jednak w okresie dużej ilości chorych, np. obecnie – okresie grypowym, termin zapisu jest dosyć daleki, bo na wizytę można czekać nawet kilka dni. A moce przerobowe lekarzy też są ograniczone. 
W przypadku grypy zawsze można spróbować zapytać się, czy jest szansa na przyjęcie nas jako ostatniego pacjenta?
Jeśli lekarz nie zdecyduje się przyjąć kolejnych chorych po godz. 18.00 w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (w tym samym budynku).
Dyżurujący lekarz udzieli porady w warunkach ambulatoryjnych, przepisze receptę i ewentualnie skieruje na dalsze badania.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
- nagłego zachorowania;
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia;
lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

 Info na temat dyżuru wieczornego (po godz. 18.00)  61 863 87 60.

 Dopiewska przychodnia jest w spisie „Wieczorynek” – czyli punktów opieki zdrowotnej posiadających dyżury nocne i całodobowe świąteczne.

AW, AG

Co z tą przychodnią w Dopiewie?
Kategoria: