„Dzień Mamy” w Konarzewie

„…Ona mi pierwsza pokazała księżyc i pierwszy śnieg na

świerkach i pierwszy deszcz. Byłem wtedy mały jak muszelka...”

(Konstanty Ildefons Gałczyński)

 

31 maja, w piękny słoneczny dzień, przy kawie i ciastku spędziliśmy wyjątkowy czas z naszymi drogimi Mamami.

W podziękowaniu, za cierpliwość, trud, wielkie serce, jakie wkładają w opiekę nad nami, postanowiliśmy pokazać to, co przede wszystkim dzięki nim osiągnęliśmy. Oprawę artystyczną stanowiło przygotowane przez pracownię muzyczno teatralną przedstawienie. W pierwszej jego części, nasza narratorka, Anna Dudziak, przypomniała jak ważne jest, by w dorosłym życiu nie zapomnieć o słowach, które jako dzieci tak często naszym mamom mówiliśmy: „Kocham Cię”

Dopełnieniem tekstu czytanego przez Anię było wzruszające wykonanie przez Monikę Andrzejewską piosenki „Bez korzeni nie ma skrzydeł”. Podczas śpiewu, Monice na scenie towarzyszyli, bardzo odświętnie wyglądający uczestnicy: Joanna Sapała, Mateusz Patalas oraz Miłosz Maćkowiak.

W drugiej części uroczystości nasza narratorka przeniosła wszystkich gości w świat baśni. Stało się to za sprawą przygotowanego przez nas przedstawienia pt: „O słodkiej królewnie i pięknym księciu”. Na scenie mogliśmy tym razem podziwiać Darię Skrzypczak, Marka Kołodziejczaka, Mariolę Kubiak, Marcina Pietrzaka, Darka Karpińskiego, Teresę Hoffę, Kamilę Gibkę, Teresę Głuchowską, Barbarę Hoffę, Bogumiłę Leonarczyk, Maritę Napierałę. Przedstawienie zakończyło wykonanie przez Mikołaja Lambryczaka „Niebieskiej Piosenki”. O zmianę dekoracji dbał Mikołaj oraz Piotr Maćkowiak.

Przedstawienie przez nas przygotowane było zwieńczeniem naszej kilkumiesięcznej pracy przy robieniu lalek, kostiumów, dekoracji, oprawy muzycznej. Sama praca aktorska z lalkami okazała się nie lada wyzwaniem. Dlatego tym milej nam przyznać, że daliśmy radę!

Bajka, którą przedstawiliśmy mamom, nieco z przymrużeniem oka opowiadała o bardzo trudnej sztuce jaką jest budowanie prawdziwej miłości. Jedną z najważniejszych myśli zawartej w naszej bajce był fakt, iż jeżeli chcemy kochać innych musimy pokochać siebie.

Na zakończenie Ania złożyła mamom życzenia i zaprosiła wszystkich uczestników do wręczenia im upominków wykonanych w naszych pracowniach.

Jeszcze raz, kochane mamy, życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i dziękujemy, że dzięki Wam jesteśmy……

 

Materiał nadesłany

„Dzień Mamy” w Konarzewie 31.05.2016
Kategoria: