Koncert dla Matyldy w Skórzewie

Matysia mieszka w Plewiskach z rodzicami i bratem Borysem, który uczęszcza do przedszkola „Kolorowa Wyspa” w Skórzewie. To właśnie społeczność tego przedszkola zorganizowała koncert i zbiórkę pieniędzy.
Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Przy okazji został zorganizowany kiermasz rękodzieła, z którego dochód także był przeznaczony na leczenie Matyldy.
Na scenie prezentowali się nie tylko gminni artyści (muzycy, wokaliści i tancerze). Była loteria, licytacje, gminni policjanci, strażacy, ratownicy medyczni uczyli pierwszej pomocy, gry dla dzieci i liczne inne atrakcje. Działo się naprawdę sporo!
Zebrano 26 189,95 zł. 
W imprezie uczestniczył także wice-wójt naszej gminy oraz wójt gminy Komorniki.

Kilka słów o Matyldzie 
Matylda Klimowicz urodziła się 01.10.2017. Tuż po porodzie okazało się, że ma rzadką wadę kończyny dolnej - brak kości strzałkowej (Hemimelia strzałkowa), kość udowa oraz piszczelowa są krótsze o 3 cm. Stopa jest niewykształcona, brak w niej większości kości - kości pięty, brak 3 paluszków, a 2 które są - mają zniekształcony kształt i nie są na właściwym miejscu.
Jedyną szansą na pełną sprawność w nóżce jest leczenie w Paley Institute u Dr. Paley w USA, który specjalizuje się w takich przypadkach. Operacja może kosztować  150- 200 tys. dolarów. Do tego dochodzi koszt minimum półrocznej rehabilitacji na miejscu w USA oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W tej chwili najważniejsze jest uratowanie nóżki. 
Więcej na: https://pomagam.pl/o6oq50co

Agnieszka Wilczyńska

Koncert dla Matyldy w Skórzewie
Kategoria: