Parkrun co sobota w Dąbrówce

2 września po raz pierwszy ruszył parkrun w Dąbrówce. Ja odwiedziłam go podczas 15 biegu.

Parkrun to cykliczne spotkania biegowe, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00, bez względu na pogodę i święta. Dystans to 5 km. Start około 250 m od siłowni zewnętrznej w lesie w Dąbrówce.
Każdy bieg jest rejestrowany, czyli zawodnikom liczy się czas. Po biegu uczestnicy spotykają się w Cafe Parkova w Dąbrówce na spotkanie towarzyskie, bo parkrun to nie tylko bieg i ściganie, ale przede wszystkim rekreacja i integracja lokalnej społeczności.

Aby być częścią parkrun należy zarejestrować się na www.parkrun.pl. Należy pobrać kod kreskowy i z tym kodem udać się na start biegu. Każdy biegacz ma jeden indywidualny kod, z którym może biegać w dowolnej lokalizacji.

Przy każdym biegu biorą udział wolontariusze. Mogą to być biegacze, ale także osoby nie biegające. Do zadań wolontariuszy należy np. skanowanie kodów biegaczy czy robienie pamiątkowych zdjęć. Jak zostać wolontariuszem? Szczegóły na www.parkrun.pl/dabrowka/harmonogramwolontariuszy/ 

Średnio w naszych dąbrówkowych biegach bierze udział 40 – 50 biegaczy. Moim zdaniem to dużo! Najlepsi biegacze trasę pokonuję w około 18-20 minut, rekordzistą trasy jest Pan Artur Rosiński, który pokonał dystans w 16,57 minut.

9 grudnia na trasę wybiegło 50 parkrunnerów. Do mety dobiegło 17 pań oraz 29 panów.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do wspólnego biegania i wpisuję parkrun na stałe do gminnego kalendarza!

W najbliższych tygodniach odbędą się dwa dodatkowe biegi: 26 grudnia o godzinie 9:00, a także 1 stycznia, edycja noworoczna, o godzinie (wyjątkowo) 10:30. 

Agnieszka Wilczyńska

Parkrun co sobota w Dąbrówce
Kategoria: