Po spotkaniu ws. asfaltowni w Dąbrowie 30.10.2017

30 października odbyło się spotkanie w sprawie budowy wytwórni mas bitumicznych w Dąbrowie.

Na spotkanie przybyło ponad 60 osób z gminy Dopiewo oraz Tarnowo Podgórne, a także wójt gminy, radni i przedstawiciele inwestora.

Najważniejszą informacją, która została przekazana jest to, że inwestor wycofał z Urzędu Gminy wniosek  dotyczący inwestycji. Szykuje natomiast nowy, poprawiony i jak skończy złoży go ponownie. Cała procedura rozpoczyna się od nowa.

Wniosek dotyczący budowy wytwórni mas bitumicznych w Dąbrówce wciąż jest procedowany.

Przy okazji zostało poruszonych wiele innych kwestii np. potencjalnie niebezpiecznych materiałów zakopanych na terenie żwirowni w Dąbrowie, pyłu i kurzu na ulicach czy budowy dróg.

Mieszkańcy na spotkaniu zapowiedzieli, że nadal będą protestować i kategorycznie nie zgadzają się na lokalizacje w tym miejscu wytwórni mas bitumicznych.

Spotkanie odbyło się w dużo spokojniejszej i bardziej merytorycznej atmosferze niż poprzednie.

Prowadziliśmy na żywo relację ze spotkania:

Video Część 1: https://youtu.be/J2STUn3tbkI

Video Część 2: https://youtu.be/J9IOJrySM2o

Agnieszka Wilczyńska

Po spotkaniu ws. asfaltowni w Dąbrowie 30.10.2017
Kategoria: 

Komentarze

Ona nigdy nie powinna się rozpocząc i inwestor powinien zostac wezwany do jego uzupełnienia. Nie powinny wyjśc z UG pisma do instytucji uzgadniających. Wniosek może będzie nowy, ale urząd stary. Skoro 3 lata się nie dało zgodnie z prawem, to teraz wójt wyciągnie czarodziejską różdżkę i nagle się da? Poza tym informacje o wycofaniu wniosku mają na razie tylko słowny charakter.

Dziwi mnie postawa Wójta, powinien być w tej kwestii neutralny a widać gołym okiem że bardzo zależy mu na tej inwestycji. Wiadomo że po 3 latach może i Strabag się wyprowadzić ale inwestycje przejdę Pan D... I będzie na wieki.

UG nie dostanie tym razem roboty autora KIP.

Na wydawanie decyzji środowiskowych jest jeszcze dla wójta za wcześnie, ale umarza już perfekcyjnie. http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=10460

Coś tam kontakt z lekturą autorstwa p.Ady jednak im przyniósł pozytywnego. Do tej pory jedyną lekturą obowiązkową były złote myśli Zuka Mosiny w Czasie Dopiewa. Miglanc był kiedyś specem od eliminacji stron w postępowaniach środowiskowych i wszelkich innych. Killerek. Podążanie za myślą zwichrowaną może byc dla wójt przyczyną full of zasadzkas. Ja myślę, że taka objazdowa wytwórnia mas to świetny sposób na wku....nie wyborcy. Dąbrówka, Dąbrowa, Dopiewo. Na kogo padnie, na tego bęc.