Komisariat w Dopiewie uroczyście otwarty

11 października uroczyście otworzono nowy komisariat policji w Dopiewie.

Już kiedyś mieliśmy w Dopiewie Komisariat, to było 1989 roku, od tego czasu działał rewir Dzielnicowych.

Mamy nowego komendanta, którym został asp. sztab. Sławomir Pawlaczyk, do tej pory pełnił służbę komendanta w Kostrzynie. Otrzymał on symboliczne klucze do obiektu.

W uroczystości wzięli udział przede wszystkim policjanci ale także sporo oficjalnych gości. Podczas trwającego pół godziny apelu swoje wystąpienia mieli między innymi komendanci, Wojewoda Wielkopolski, Starosta Powiatu Poznańskiego, Wójt Gminy Dopiewo czy ksiądz kapelan. Wszyscy dziękowali i chwalili się, że to ich zasługa.

Nowy budynek poświęcono.

Obiekt robi wrażenie. W porównaniu z warunkami jakie mieli w pomieszczeniach na ul. Leśnej nowe pomieszczenia wydają się wręcz luksusowe, choć w rzeczywistości są bardzo proste i oszczędnie urządzone.

W Komisariacie będzie pracowało 24 funkcjonariuszy, w tym 7 kobiet, co jak podsłyszałam, jest znaczną ilością pań.

Do końca roku jednostka ma otrzymać dwa samochody.

W komisariacie znajduje się także „dołek”, czyli miejsce dla osób zatrzymanych.

Póki co dla interesantów komisariat wciąż jest jeszcze nieczynny. Policjanci wciąż się przeprowadzają i przenoszą dokumentację. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu ruszy pełną parą. Dzielnicowi wraz z przypisanymi do nich numerami telefonów oraz kierownik funkcjonującego do tej pory rewiru dzielnicowych pozostają bez zmian.

Komisariat kosztował ponad 3 mln z ł, z czego gmina Dopiewo przekazała na ten cel 1,2 zł oraz działkę.

Tego dnia każdy mógł wejść do komisariatu i zajrzeć do wszystkich pomieszczeń. Prawdopodobnie był to pierwszy i ostatni raz, kiedy tłum ludzi bez kontroli, w dość niezorganizowany sposób poruszał się po tym obiekcie.

Fragment video z uroczystości: https://youtu.be/zByBeATwgJs

Agnieszka Wilczyńska

Komisariat w Dopiewie uroczyście otwarty
Kategoria: