Wspieramy rehabilitację Pana Waldka z Dąbrowy

„Panie Waldku, Pan się nie boi, całe Dopiewo za Panem stoi”!

Pan Waldemar Król mieszka w Dąbrowie. Jest bardzo aktywnym człowiekiem. Jest pasjonatem rekonstrukcji historycznych i miłośnikiem broni czarnoprochowej, kolekcjonerskiej i sportowej, którą interesuje się od 2004 roku. Dzielił się tą pasją z innymi organizując pokazy broni wraz z "Poznańskim Regimentem Odprzodowym", którego jest założycielem. Ponadto jest znanym poznańskim motocyklistą, zawsze sam restaurował swoje zabytkowe jednoślady. Od 26 lat zajmuje się montażem stolarki budowlanej (okien).

Niestety przykry incydent sprawił, że jego życie się zmieniło. W niedzielę 18 czerwca podczas strzeleckiego pikniku w podgorzowskim Recławiu w wyniku niekontrolowanego wybuchu armaty stracił  dłoń i rękę (poniżej łokcia). Ponadto doznał licznych poparzeń, głównie twarzy, prawie stracił wzrok.  Pierwsze rokowania były bardzo pesymistyczne.
Zachęcamy Państwa do wsparcia rehabilitacji pana Waldka. Rehabilitacji czyli w pierwszym okresie przysposobienia do nowego życia bez rąk.

- Wszystko przede mną. Rany wciąż się goją. Dopiero potem kolejne kroki.  – Opowiada Pan Waldek.
Kolejnymi krokami może być zakup protezy ręki, która kosztuje 150 tys. zł, a jest dofinansowana zaledwie w kwocie 2,8 tys. zł. Może przeszczep.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy już mi pomogli, a pomoc płynie z całej Polski. – Mówi Pan Waldek. – Byłem ostatnio gościnnie na zawodach w strzelnicy w Nietoperku, gdzie odbywał się Puchar klubu 7,62, w którym brałem udział z sukcesami przez 6 edycji. Spotkałem wiele osób, które życzyły mi zdrowia, ale i wsparły już moją rehabilitację.

Pana Waldka nie opuszcza poczucie humoru. Optymistycznie patrzy w przyszłość. Zawsze prowadził bardzo aktywne życie, więc i teraz energia go nie opuszcza. W najbliższym czasie będzie pomagał w organizacji i sędziował w zawodach strzeleckich w swoim macierzystym klubie w Rawiczu.

Zbiórkę prowadzono także podczas festynu w Dąbrowie 23 września.

Pieniądze można wpłacać na konto: 88 1140 2004 0000 3502 7687 9408 z dopiskiem „POMOC DLA WALDKA”.

Puszki znajdziecie Państwo także w wielu gminnych sklepach, na przykład w Księgarni Książkowy Raj w Dąbrowie (na zdjęciu).

Agnieszka Wilczyńska

Wspieramy rehabilitację Pana Waldka z Dąbrowy
Kategoria: