Orkan „Ksawery” nad Dopiewem

W wyniku przejścia orkanu Ksawery przez nasze województwo 5 października zginęła jedna osoba, 11 osób odniosło obrażenia, służby interweniowały 2375 interwencji.

W naszej gminie orkan – silny wiatr wiejący w porywach nawet  do 115km/h przede wszystkim spowodował awarie sieci elektrycznej, przez co wielu miejscach były przerwy w dostawie prądu, lub tylko chwilowe wyłączenia.
Problemy z dostawą prądu (choćby jednej fazy) zgłaszali między innymi mieszkańcy Dopiewa, Lisówek, Pokrzywnicy, Drwęsy, Więckowic i Skórzewa.
Awaria zdarzyła się także na przejeździe kolejowym w Dopiewie.
Dzięki orkanowi w Poznaniu i innych okolicznych gmin pojawiła się także awaria wody i wielu mieszkańców było bez dostaw.
Kłopoty były także na kolei. W nocy przez nawałnicę zatrzymało się ponad 100 pociągów. Silny wiatr powalił drzewa na tory i sieć kolejową, składy miały spore opóźnienia.
Rano jeszcze niektórzy mieszkańcy mają kłopot z dostawą internetu.

Z uwagi na okresowy brak prądu spowodowany skutkami Orkanu Ksawery, w dniu dzisiejszym 6 października br. Urząd Gminy Dopiewo będzie czynny w ograniczonym zakresie. Dokumenty przyjmowane będą na biurze podawczym przy ul. Leśnej 1 C w godz. od 7.30 do 15.30. Czynny będzie USC, Sprawy Obywatelskie na ul. Wyzwolenia 24 oraz Straż Gminna do godz. 22.00. (dopiewo.pl)

Na dziś prognozy pogody wskazują poprawienie pogody. Niebo pochmurne, pojawią się przejaśnienia. Temperatura max. 13 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, okresami z prędkością w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 996 hPa.(tvnmeteo.pl)

Agnieskza Wilczyńska

Naprawione rogatki w Dopiewie (fot. https://www.facebook.com/UGdopiewo)
Kategoria: