Sołtysi zapraszają na festyn

Od roku sołtysi naszej gminy mogą się pochwalić swoim sztandarem. Został wykonany według pomysłu i projektu sołtysów. Na jednej stronie jest postać patronki Matki Boskiej Zielnej oraz słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Na drugiej – herb gminy Dopiewo oraz wymienione z nazwy sołectwa naszej gminy. Sołtysi z dumą niosą swój sztandar na wszystkich uroczystościach gminnych oraz międzygminnych spotkaniach sołtysów.

15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz rocznicę poświęcenia sztandaru, Sołtysi gminy Dopiewo zapraszają Mieszkańców na Mszę Św. do Kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce na godz. 11.30. Oprawę muzyczną mszy zapewni Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo. Po wspólnej modlitwie na terenie kościelnym odbędzie się festyn rodzinny. Organizatorzy zapraszają na poczęstunek i wspólną zabawę przy kapeli Plewiszczoki.

Komentarze

Dlaczego ten festyn nazywa się festynem rodzinnym a nie festynem parafialny? Co z rodzinami, które są świeckie i nie chodzą do Kościoła...czy dla nich też będzie organizowany festyn na neutralnym terenie? To jest kpina, żeby nasze wspólne pieniądze były wydawane na kościelne imprezy, ewidentnie jest to element propagandy naszej władzy, która powoli szykuje się już do kolejnych wyborów samorządowych...smutne to jest...bo w Gminie mamy wiele ważniejszych potrzeb niż kiełbaski rozdawane pod kościołem...a nasi urzędnicy i sołtysi pojawiają się tylko na imprezach a nie tam gdzie są ludzie którzy ich potrzebują