Puls Gminy Dopiewo 6-7.2017

Zapraszamy do lektury czerwcowo - lipcowego wydania miesięcznika Puls Gminy Dopiewo.

Pierwsza strona tym razem jest reklamowa, ale w środku dużo ciekawych treści krzyżówka.

www.dopiewo.pulsgminy.pl/ff/field/attach/2017-06/puls_gminy_dopiewo_6.20...

https://issuu.com/puls_gminy/docs/puls_gminy_dopiewo_62017

Kategoria: 

Komentarze

Chciałbym tylko nieśmiało zauważyc, że znowu doszło do podmianki uchwały-druk 403. Samorząd fałszujący własne uchwały to nierząd. Nie ma nad nierządem żadnej kontroli i pozwala to w praktyce przesłanie do nadzoru uchwały o treści zmienionej ,w stosunku do podjętej. Tylko w gminie Dopiewo ludzie nie mają prawa do zapoznania się z uzasadnieniami planów w trakcie wyłożeń. Było by dobrze gdyby lokalne media tym się zajęły, a nie cenzurowaniem wpisów. Wałkowicze mają okres ochronny jak ptaki?

UG Dopiewo opublikowało komunikat: http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?p=document&action=show&id=23154&bar_id=10078 Ponowne wyłożenie planu w gminie Dopiewo to wydarzenie szczególne, bo "filantropi" nie lubią czekac. Tymczasem z art.15 upzp i pisma Wojewody wynika, że ponownym wyłożeniom, wraz z uzasadnieniem powinny podlegac wszystkie plany od początku 2016 roku do chwili obecnej. Na etapie uzgodnień projekty też powinny miec uzasadnienia Wójtowi Napierale zabrakło pracownika ze znajomością jednego artykułu ustawy. Mam nadzieję, że uda mu się wreszczcie kogoś takiego znaleźc. Praktykę dokładania uzasadnień po sesji, zmienię-mogę o tym zapewnic. 21 machaczy nie będzie machało za podjęciem uchwał bez uzasadnień. Czy tego chcą czy nie chcą. Może w końcu jakaś szara komórka odpali. Nieco więcej czasu zajmie przekonanie ich, że głosowanie zawsze w stosunku 21 za odrzuceniem uwag, to nie to samo co rozpatrywanie uwag, które jest ich obowiązkiem. Jest pewien postęp, bo kierownik Hemmerling nie mówi już " proszę o głosowanie zgodnie z rozstrzygnięciem pana wójta". To była żenada, bo radni nie powinni się kierowac stanowiskiem organu wykonawczego.

Wcześniej tego nie zauważyłem, ale tym razem zapomniał pan dołożyc uzasadnienie uchwały 403/17 po sesji w wersji przeznaczonej dla nadzoru. Chwila nieuwagi i pewnie będzie rozstrzygnięcie nadzorcze. Sorry, że przestraszyłem i rączki sparaliżował strach. http://edziennik.poznan.uw.gov.pl/WDU_P/2017/4229/akt.pdf

Podaję wyniki przyszłego głosowania w sprawie absolutorium. 21 głosów oczywiście za udzieleniem absolutorium. To dla tych, którzy obstawiają u bukmachera. Jest pewien margines na niepewnośc, bo jeśli Przewodniczący się pomyli w czytaniu i zada pytanie "kto jest za nieudzieleniem", to też będzie 21 głosów za. Zombi tak zostali zaprogramowani. Pilnie potrzebny upgrade.

Podczas sesji absolutoryjnej Przewodniczący dokonał nawet nominacji. Ja nie wątpię, że niektórym to się przyda. Po co wiedza, że uchwała Rady Gminy powinna miec uzasadnienie, kiedy ma się własnego komendanta? Kiedyś coś podobnego chyba słyszałem na TVP Historia. Mógł to byc Przewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Aleksiej Kosygin. Później chyba premier ZSRR. Przed Przewodniczącym przyszłośc.

Kiedyś Policja ma byc państwowa, a nie własna. Wtedy będzie mniej nastawiona na sianie postrachu wśród rowerzystów. Będzie ścigała urzędników fałszujących dokumenty i grupy ustawiające mpzp-y pod klienta. Gdzieś czytałem, w jakiejś książce fantastyczno-naukowej.

Kto śmiał się poskarżyc na słońce Gminy Dopiewo? http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=10124 W celu rozpatrzenia skargi zbierze się Komisja do spraw rozpatrzenia skarg bezzasadnych pod przewodnictwem Anny Kwaśnik. Zarekomenduje RG Dopiewo, że ta oraz inne, jeszcze niewniesione skargi są niezasadne.

..się zbierze. http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=10127 Czy wokanda Komisji Oświaty oznacza, że nie będzie się ona już zajmowac miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, a tylko oświatą? Zwłaszcza Przewodniczący.

W dniu 4 lipca 2017 SKO uchyliło decyzję środowiskową Wójta Gminy Dopiewo w sprawie żwirowni-6220.4.2015. Gdyby autor artykułu w Czasie Dopiewa zechciał się z tym zapoznac, to poziom wiedzy powinien się gwałtownie podnieśc. Na nic odstawienie tego o czym mówił Donald do Michała czyli lipy i zrobienie postępowania z udziałem społeczeństwa przed raportem. Jeśli UG Dopiewo się wydawało, że nie można uwalic lipnej decyzji, nie będąc stroną, to się mylił, jak zawsze zresztą.

Będę bardzo wdzięczny za kontakt z FOX . Walczymy z pozwoleniem wójta Dopiewa na budowę asfaltowni w granicach Batorowa. Będziemy protestować przed gminą . Może parę haseł dorzucimy .

Kiedyś jedna menda, która się kontaktowała mnie zakapowała i musiałem się później tłumaczyc w KP Tarnowo Podgórne, że to nie ja maluję płoty w Skórzewie. Odtąd jestem mniej kontaktowy. Jednocześnie zauważam, że jeśli uważacie, że asfaltownia wam zagraża, to macie pełne prawo do takich akcji. Wójt jednak nie wydał jeszcze pozwolenia (a raczej decyzji środowiskowej). Faktem jest jednak, że chce, bo służby propagandowe już odtrąbiły sukces. Wyszedł przed szereg, bo wskazywanie lokalizacji to działanie niestandardowe. W poprzedniej lokalizacji, moim zdaniem, z wydawania decyzji zwolnił go inwestor, poprzez naruszanie prawa i zdjęcie wierzchniej warstwy gleby. Myślałem, że wokół nowej jest konsensus społeczny, a tu się okazuje, że owszem, ale z właścicielami działki 18/1. Niestety ewentualnej decyzji środowiskowej nie będzie łatwo zaskarżyc, bo UG nie zrobi już takich błędów jak w 2015 i nie zrobi postępowania przed raportem. To wyłącznie moja wina. Niestety postępowania z udziałem społeczeństwa może wcale nie byc.

Najdziwniejsze jest ,że od początku czerwca prace już trwają. Sprzęt jest, ziemia usypana, maszyny z logo Strabagu też są . Praca wre... Nie mają pozwolenia na budowę . Kopalnia nie ma ważnej licencji na wydobycie . Czyli tam się dzieją cuda . Szukamy informacji za co wójt dostał po łapach.

Nieśpieszno mi założyc betonowe skarpetki. Nie jestem biegły w czytaniu mapy, ale wychodzi że częśc działki 18/1 to obszar górniczy, ale nie MD-2, ale WD-I należący do innego właściciela?. Jeśli jeszcze nie oślepłem to jest chyba też częśc złoża wód Geotermalnych Tarnowo-Podgórne GT-1. Sprawdźcie to-UMWW. Tarnowu Podgórnemu też powinno zależec na ochronie złoża GT-1, a wytwórnia mas to ryzykowna forma ochrony, bo nikt nie lubi pływac w asfalcie. Nie ma czegoś takiego jak kopalnia bez licencji. Może byc albo koń, albo krowa. To się nazywa koncesja(UMWW)i po jej wygaśnięciu powinna nastąpic likwidacja zakładu górniczego w/g określonego planu. W informacji UG Dopiewo jest mowa o terenie przy żwirowni. To może byc ważne czy to teren górniczy czy nie. Informacje o koncesji itp. można uzyskac w UMWW na wniosek o informację. Tamtejszy sekretarz trochę oporny, ale można naprostowac. Ja poprosiłem Marszałka o wyznaczenie kogoś bardziej kompetentnego do odpowiedzi. Na Joance podstawą nieważności (nieprawomocne) było to, że najpierw było postępowanie z udziałem społeczeństwa, a później raport. Wójt jeszcze w marcu br. się zapierał, że nie było żadnych uchybień. Koncesję zaopiniował pozytywnie w ciągu 1 dnia i niezgodnie z art.7 Prawo geologiczne i górnicze(jeśli dobrze pamiętam). To teren rolniczy w Studium. UG Dopiewo stwierdził, że żwirownia jest zgodna z przeznaczeniem rolniczym, bo jak się skończy żwirowanie to znowu będzie rolnictwo (lipa). Jak prowadzą znowu prace ziemne, to powiadomic PINB. Co prawda PINB prędzej połknie Prawo Budowlane niż stwierdzi nieprawidłowości, ale...Kluczyki wciąż dużo mogą.

Chętnie przyjmiemy liska w nasze szeregi :)

Jak misie, które odstawiały lipę w środowisku, a potem procedowały plany miejscowe według nieistniejącej ustawy, będą tak klikac w łapkę z kciukiem do dołu, to nie dostaną miodku. Duże misie o małym rozumku, które namówiły do złego te małe, już mają szlaban na miodek.

Jak się pociągnęło za sznurek, to podnosił taki obie ręce. Podejmował 2 razy więcej uchwał, w dwukrotnie krótszym czasie i to pojedynczo. Teraz każą sobie płacic za wymachy jedną ręką. To wyzysk człowieka przez pajaca. Cała wadliwa partia to naprawdę spory pech. To nie miało prawa się zdarzyc, a jednak w Dopiewie...

Nieprawdą jest, że uchwała w sprawie wycinki drzew została podjęta zgodnie z prawem. http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=10034 Jest w obiegu prawnym tylko dlatego, że radni i nadzór są niekumaci, lub udają niekumatych. Warunkiem jej podjęcia były konsultacje społeczne trwające 21 dni. Ten warunek nie został spełniony, więc uchwała jest lewa,a nie prawa. Tylko w Dopiewie terminy administracyjne startują w dniu opublikowania komunikatu o konsultacjach. Wszyscy klikają w tę łapkę z kciukiem do dołu a liczyc nie ma komu. Najgorsze jest to, że klikają dalej, nawet jak dojdą do 100%.

Jedyną i niepowtarzalną, by przy okazji tego protestu wyjaśnic co stoi na przeszkodzie każdorazowo gdy trzeba poinformowac spłeczeństwo że jakiś inwestor złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Czy to jakiś strajk? Pracodawca nie płaci i nie odprowadza składek ZUS? Postępowanie w sprawie asfaltowni 2 nosi nr 7, a informacje na stronie UG Dopiewo, w miejscu do tego wyznaczonym wygląda tak: http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?c=1165

Wójt powiedział, że wydał postanowienie postanowienie o odstąpieniu od sporządzenia oceny oddziaływania na środowisko. Kiedy i dlaczego znowu tajne? Potrzeszcz potrzeszczowi nierówny.

Działanie wójta jest zgodne z prawem. Prócz braku informacji. Natomiast stwierdzenie, że dla tej inwestycji został już sporządzony raport, to podstawowe luki w wiedzy. Inwestycja jest w innym miejscu. O wniosek nie wystąpił Strabag, tylko państwo Dolata. Jeśli wójt myśli, że na terenie całej gminy wystarczy jeden raport, to... Wcześniejsze kuchy ze sporządzaniem raportów przed postanowieniem o ocenie nie dały do myślenia.

Nie znam żadnej piosenki o Strabagu, ale o nowych inwestorach owszem: Znów przyjdzie maj, a z majem bzy I czekać mam na lepsze dni Znów przyjdzie mi nosić przykrótkie sny Ref. : Dolata, Dolata, Dolata Piechotą będę szła Ah, ah, ah, ah, ah Yeah, yeah, yeah, uh, uh, uh http://www.dailymotion.com/video/x8qwa1

Plan dla Dąbrowy ma uzasadnienie przed sesją. Jestem pod wrażeniem szybkości z jaką Wójt i Przewodniczący opanowali materiał zadany im 2 miesiące temu. Nie spodziewałem się, że uda mi się to wytłumaczyc przed rokiem 2020. To wina ich poprzedniego nauczyciela, który przemilczał, że uchwała powinna miec uzasadnienie. Po sesji dokładali to agenci imperializmu, którzy chcieli włożyc kij w szprychy sprawnej maszynce do głosowania, ale Straży Gminnej nie udał udało się ich ując. Plan który zostanie uchwalony na sesji XXXIII nie będzie zgodny z prawem, bo nie miał uzasadnienia przy uzgodnieniach i wyłożeniu, ale nie od razu Kraków zbudowano. Tępy nadzór to puści.

Gmina Dopiewo przegrała sprawę kasacyjną w sprawie odszkodowania za grunt przekazany pod drogę. Jeśli dobrze pamiętam, to stara sprawa dotycząca Wrzosowej w Skórzewie-ok.800 tys. W WSA Gmina przegrała jeszcze za p.Dobrowolskiej. W mojej ocenie sprawa nie była do wygrania.

Za Dobrowolskiej gmina wygrała w WSA i udało się uchylic decyzję Wojewody Wielkopolskiego, utrzymującą w mocy decyzję Starosty o wypłacie odszkodowania. Pani J.R. wniosła skargę kasacyjną i ostatecznie wygrała.Były wójt nie generował odszkodowań tylko w niedziele i święta, a przebywał na Leśnej 1c długo. Miał sprzyjające warunki, bo bez Rady podobnie niewnikliwej jak obecna, nie udało by mu się tyle w dziedzinie odszkodowań zdziałac. Teraz jest mało prawdopodobne, by informacje o kolejnych wypłatach przeniknęły do opinii publicznej, bo przy władzy są jego ludzie, a blokada informacji dośc szczelna. Kiedyś jakiemuś wójtowi trafi się wielka kumulacja.

Gdyby na sesji powiedział co sobie życzy, to byłoby łatwiej. Nie ma żadnego problemu by wspomniec o jego zasługach. Sukces z drużyną z Pobiedzisk można w części mu przypisac. Nie ma skąd czerpac wiadomości o aktywnościach radnych, bo nie ma polityki informacyjnej Rady Gminy: nie ma nawet publikacji protokołów z Komisji Wspólnej. Pachnie zawiadomieniem do prokuratury. Wójt prawnik podpowie... Ja tak zbiorczo używam pojęcia machacze, bo jeśli ktoś macha i nie zauważa kilkadziesiąt razy, że uchwała nie ma uzasadnienia, to jeśli nie jest machaczem, to kim? Gdyby ten radny lub inny chciałby na rok przed wyborami błysnąc aktywnością, to może zaproponuje wprowadzenie systemu typu e-sesja? Na wszelki wypadek napiszę, że radny z Palędzia wniósł 100 interpelacji i 50 projektów uchwał. Tak poważnie i w związku z tym co mówił wójt-został wytypowany jako wiarygodny. Jaka piękna, nowa ustawka.

Radny użył pojęcia "pachołki do głosowania". Ja wcześniej się z nim nie spotkałem. Chyba ktoś przesadził z martyrologią Jeśli chodzi o szacunek do Rady, to u mnie też z tym kiepsko. Byłem wczoraj w Dopiewie i w Dino nie było go na półkach. Może nie można go kupic i wymusic za pomocą prokuratury, tylko sobie zasłużyc? Trzeba się zapoznac z etymologią słowa radny. Wyraźnie słowo pochodzi od radzenia, a nie od machania. Radny to też człowiek, który ustrzeże wójta przed błędem lub celowym łamaniem prawa i powie mu: nie przedkładaj Radzie projektów bez uzasadnień i nie wysyłaj do nadzoru uchwał o treści innej niż uchwalona

Inny radny wysunął taką propozycję, że można go całowac w d... Ja nie skorzystam, ale różne są kółka zainteresowań. W każdym bądź razie podaż jest i jeśli znajdzie się popyt... Za rok strona podażowa będzie całowac w d... wyborców.

Widzę analogię i inspirację awanturą na pokładzie Lufthansy. Płaszcz Rokity chciał leciec w lepszych warunkach niż sam Rokita. Na sesji radny sygnalizował, że nie chce byc postrzegany jako częśc maszynki do głosowania "21 za". No i się nie dziwię. Moim zdaniem problem polega na tym , że ręka chce czegoś innego (jak płaszcz Rokity). Ta ręka podnosi się za, nawet kiedy projekty uchwał nie są kompletne i nie powinny podlegac głosowaniu. Sprawa nie jest błaha. Ja bym jednak nie zgłaszał tego do prokuratury, bo mogą zabezpieczyc rękę głosującą jako dowód w sprawie. Może trzeba spróbowac drugą ręką? Jeśli to nie przyniesie rezultatu i ręka głosująca nadal będzie się podnosic automatycznie za, to można spróbowac ją ubezwłasnowolnic. Skończy się samowolne brykanie. Ogólnie przedstawienie spełniło pokładane w nim nadzieję, bo przykryło asfaltownię i zwolnienie Prezesa ZUK. Wójt nie ukrywał zadowolenia. Będą punkty dodatnie.

W zupełnie innej sprawie jak wyżej. Super, że gmina ustawiła kosze na psie odchody w Skórzewie!

W sumie w podobnej sprawie jak wyżej. Inicjatywa osadzeń z art. 212 kk też mi się wydaje gówniana, ale mniej potrzebna niż ta o której pisze poprzedniczka. Radni Gminy Mosina wnieśli w tej kadencji 813 interpelacji. Radni Gminy Dopiewo zrobili to ostatnio za Dobrowolskiej, http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?c=831 Jeśli chodzi o te zgłoszone przez niepiśmiennych, to były dwie: zburzenie starej szkoły w Więckowicach-wykonana przez wójta, oraz osadzenie Obserwatorki- w trakcie wykonania. To trochę mało i kierunek taki sobie. Jest jednak minus dodatni, bo dyskusja o art.212 kk spowodowała, że już w lipcu wybudził się ze snu zimowego mecenas. Może wreszcie parafuje jakiś plan miejscowy i utrudni tym samym fałszerstwo.