Sukcesy Michała i Reginy w Murowanej Goślinie

W piątek 15 kwietnia odbył się XVII Wielki Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”. W domu kultury w Murowanej Goślinie stawili się laureaci konkursów recytatorskich m. in. z Suchego Lasu, Czerwonaka, Mosiny, Stęszewa, Murowanej Gośliny i oczywiście Dopiewa. Naszą gminę w kategorii klas 4 – 6 reprezentował uczeń klasy 5b Szkoły Podstawowej przy ul. Malinowej w Dąbrówce – Michał Rodziak.

Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Regina Sobaniec z SP w Dąbrówce przy ul. Parkowej w Dąbrówce.

W jury zasiedli znani i cenieni za swą wieloletnią pracę z dziećmi – Elżbieta Drygas oraz Jerzy Hamerski - założyciele szkoły o profilu teatralnym „Łejery” w Poznaniu.

Komisja konkursowa oceniała prezentacje uwzględniając dobór tekstu do możliwości i wieku ucznia, dykcję oraz interpretację utworu poetyckiego.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników sędziowie podkreślili niezwykle wysoki poziom artystyczny tegorocznego finału, świetny dobór repertuaru, duże obycie ze sceną wszystkich uczestników oraz ogłosiło werdykt, który przyznawał Michałowi 1 miejsce w kategorii klas 4 - 6! Pan Hamerski określił występ Michała jako „trafiony w punkt”.

Kategoria: