Gminne święto szachowe Korony Zakrzewo za nami

Doroczne święto szachowe w KS Korona Zakrzewo odbyło się 17-18 grudnia. Ponad sto osób z terenu powiatu poznańskiego i nie tylko rywalizowało w organizowanych przez naszą Koronę Zakrzewo turniejach szachowych w Zakrzewie.

Klub Korona Zakrzewo już po raz kolejny zorganizował turnieje w Strażnicy w Zakrzewie. W sobotę odbył sie turniej Open, w niedzielę turnieje juniorskie do lat 18.
W sobotę rozegrano 9 rundowy open, zgłoszony do oceny rankingowej Światowej Federacji Szachów. Turniej był rozgrywany tempem po 10 minut, dla zawodnika, plus 4 sekundy bonusu za każde posunięcie.
Sędzią turnieju Open była FA Magdalena Judek, a niedzielnych turniejów kierownik i instruktor sekcji szachowej KS Korony Zakrzewo Damian Bartkowiak.

Sobotnią rywalizację - początek maratonu szachowego - otworzyli krótkimi przemowami: Zastępca Wójta Gminy Dopiewo Paweł Przepióra, prezes KS Korony Zakrzewo Maciej Konopa, dyrektor Mondi Poznań (Dopiewo) Sebastian Możdżeń, radny – Wojciech Dorna, sołtys Zakrzewa Marian Czekalski.

Klasyfikacja kategorii Open A (FIDE):
1. Michał Adamski (KS Korona Zakrzewo) k++ 7,5 pkt z 9
2. Marek Zakrzewski (ASSz Lipno Stęszew) k 7 pkt z 9
3. Tomasz Kempinski (KS Korona Zakrzewo) FM 7 pkt z 9
4. Dawid Niekraś (UKS KSM Tęcza Kościan) FM 6,5 pkt z 9
5. Tomasz Stróżyk (Poznań) k 6,5 pkt z 9

Dodatkowo turniej był Mistrzostwami KS Korony Zakrzewo w szachach szybkich, gdzie najlepszym  mężczyzną był Michał Adamski; kobietą Katarzyna Huchwajda, instruktor szachowy; juniorem – Kamil Chaczyński; a juniorką Paulina Woźniak.

Szczegóły: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5846/results.html?l=pl&tb=10_

- Fajnie było znów pograć po latach. Poziom wysoki, dużo graczy z wysokim rankingiem! Będę starał się powrócić za rok, dziękuję za sprawnie i profesjonalnie zorganizowany turniej! - wpisał jeden z uczestników sobotniego turnieju OPEN w mediach społecznościowych.

- Fantastyczny turniej, bardzo dobrze przygotowany, Święty Mikołaj z nagrodami dla wszystkich uczestników. Tak trzymać Korona! – napisał w portalu społecznościowym Emil Wiśniewski, Prezes Klubu LKS Chrobry Gniezno, ojciec 7-letniego szachisty, który zagrał w niedzielnym turnieju C.

Dyrektor turnieju, drugi instruktor KS Korona Zakrzewom Wojciech Olejarczyk podsumował - Udało Nam Święto szachowe w Koronie Zakrzewo -17 grudnia turniej szachowy zgłoszony do FIDE - 49 uczestników. 18 grudnia - trzy turnieje szachowe, prawie 70 osób, 21 zdobytych kategorii, mnóstwo zabawy, wiele atrakcji, już zaczynamy planować V Gwiazdkowy Turniej Szachowy w KS Korona Zakrzewo :-) Serdecznie dziękujemy rodzicom i zawodnikom KS Korona Zakrzewo za pomoc :-) Turniej odbył się dzięki wsparciu wielu podmiotów z gminy Dopiewo, a także ościennych gmin. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w Naszej inicjatywie i zapraszamy za rok!

Klasyfikacja od 1600 A
1. Hubert Niemier KS Korona Zakrzewo – 8,5 pkt z 10
2. Szymon Tadych KS Korona Zakrzewo – 8 pkt z 10
3. Maja Andrzejewska UMKS Na Pięterku Poznań – 7 pkt z 10

Klasyfikacja do 1400 B
1. Wojciech Stuchlak KS Korona Zakrzewo – 6 pkt z 8
2. Paulina Czajkowska ASSz Lipno Stęszew – 5,5 pkt z 8
3. Kacper Marciniak ASSz Lipno Stęszew – 5 pkt z 8

Klasyfikacja do 1200 (turniej z możliwościom zdobycia kategorii IV-V) C
1. Bruno Stachowiak UMKS Na Pięterku Poznań – 6 pkt z 6
2. Bartłomiej Nowak SP 46 Poznań – 5 pkt z 6
3. Franciszek Pogodski Szkółka Lech WSUS Poznań – 5 pkt z 6

Szczegóły:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5845/results.html?l=pl&tb=10_
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5844/results.html?l=pl&tb=10_
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5843/results.html?l=pl&tb=10_"

Wojciech Olejarczyk, materiał nadesłany

Puls Gminy Dopiewo miał przyjemność być patronem medialnym wydarzenia. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na turniej za rok.

Turniej odbył się dzięki wsparciu wielu podmiotów z gminy Dopiewo, a także ościennych gmin. Turnieje wsparli: Urząd Gminy w Dopiewie, Stowarzyszeni „Sport na Plus” z Suchego Lasu, Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzewa, sponsor strategiczny: Mondi Poznań z Dopiewa, sponsorzy: „Animal Point”-sklep zoologiczny Dąbrówka, „Brokerzy 24 Centrum Nieruchomości” z Plewisk, „CCR Sport Sklepy i Serwisy Rowerowe” z Poznania, „CrosFit Joyrdie” Dąbrówka, „Domcar” Poznań, Księgarnia „Książkowy Raj” – Dąbrowa, Deweloper „Quertos” z Zakrzewa, Restauracja „Silva Rerum” z Dąbrówki, „Super Shop” z Dąbrówki, Poznania.

 

Puls Gminy lubi szachy!
Kategoria: 

Komentarze

Najlepsze szachy to tylko w Dopiewie super ekipa! Bardzo tam lubię jezdzic!

Ekipa w Dopiewie jest SUPER!! nie ma innej takiej ,uwielbiam tam jeżdzić.Byłem ostatnio w Stęszewie na szachach i pewna osoba o długich włosach mnie wkurzyła nie będe wymieniał imienia ale można się domyśleć. Dopiewo górą!