Turniej szachowy, Kiermasz dla Andrzeja i Gala Koroniarza

7 Gwiazdkowy Turniej Szachowy Korony Zakrzewo za nami
Od samego początku kibicuję sekcji szachowej Korony Zakrzewo. Choć sama (jeszcze) nie gram w szachy doceniam tę królewską grę i cieszę się, że to właśnie szachy stały się jedną z wizytówek naszej gminy.

Turniej z roku na rok się rozrasta. W tym roku impreza odbywała się aż przez dni. W sobotę 14 grudnia rywalizowały dzieci i młodzież, w niedzielę dorośli.

Tak organizatorzy podsumowują ten niezwykły weekend:
Emocje już opadły, nagrody rozdane, a sala posprzątana. Nadszedł, więc czas na podsumowanie minionego weekendu. Już po raz 7 podjęliśmy się organizacji Gwiazdkowego Turnieju Szachowego. Nauczeni doświadczeniem poprzednich lat spodziewaliśmy się wysokiej frekwencji i nie zawiedliśmy się. Mieliśmy okazję ugościć 128 osób z całej Polski.

W sobotę jak tradycja nakazuje turniej juniorskie z podziałem na 3 grupy:
A- zwycięzca Prawucka Zofia
B- zwycięzca Soroczyński Mateusz
C- Leśniewski Franciszek
Warto dodać, że w grupie C V kategorię szachową wyrobiło 19 osób, a IV uzyskała 6 juniorów!! 

 

Kiermasz dla Andrzeja
W taki oto sposób przeszliśmy do następnego kluczowego wydarzenia jakim był Świąteczny Kiermasz Charytatywny „Nadzieja dla Andrzeja”. Podczas paru godzin z wielką radością zbieraliśmy pieniądze dla Andrzeja.

Podczas kilku godzinnej imprezy można było kupić upominki świąteczne, słodkości, rękodzieło, ale także podziwiać występy  dzieciaków z naszych gminnych szkółek tanecznych.

Dzięki akcji udało się zebrać 60 tys.100zł na rehabilitację Andrzeja z Dąbrowy. Więcej o nim i jego zmaganiach z chorobą:  https://zrzutka.pl/dd4tam.

Dziękujemy za Państwa pomoc i zaangażowanie.

Gala Koroniarza
Wiele osób powiedziałoby, że to musiała być bardzo intensywna sobota, a nasi podopieczni dopiero się rozkręcali przed Galą Koroniarza, na której najlepsi z nich zostali nagrodzeni za wkład w życie klubu.

Turniej szachowy, dzień drugi
Po paru godzinach snu wróciliśmy do Szkoły Podstawowej nr 2, im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie na turniej OPEN FIDE. Poza wspaniałymi nagrodami na naszych wychowanków czekały puchary dla najlepszego juniora i seniora w klubie. Po 9 rundach pełnych zwrotów akcji i niespodzianek zwycięzcą turnieju został mieszkaniec gminy Dopiewo, Mikołaj Nowak. Natomiast Najlepszym Juniorem KS Korony Zakrzewo na rok 2019 został Kamil Chaczyński, a Najlepszym Seniorem KS Korony Zakrzewo na rok 2019 został Michał Adamski.
 

Pragniemy z tego miejsca podziękować wszystkim wolontariuszom, sponsorom i zawodnikom za wkład w powstanie i sprawne przeprowadzenie naszych turniejów!
Oczywiście, jak to na końcu, gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział.
Tych co dobrnęli do końca naszego króciutkiego podsumowania zachęcamy do odwiedzenia stron serwisu turniejowego, aby zapoznać się z szczegółowymi wynikami:
grupa A i B: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5645761549172736/?fbclid=IwAR3cgphS4qkv_ZVP6Ra4wNqPS7RzLw3yow0v0uTlHidcVsVAWxT24eSmZ4s
grupa C:  https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5725279580323840/results/6?fbclid=IwAR1Xy0iPt4r3UdOXQjPAD5RsLd-VMx6v40n4zmeVHmYiHgF8Yr_tzdzjgSQ
OPEN FIDE: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4757628448145408/results/9?fbclid=IwAR0zb6bW0OizPrLpwKsGA7_rCttRuRuxTyTlXrOvNBj5GLVAW_v0onBtc0g

Galeria zdjęć z turnieju: https://www.facebook.com/pg/koronaszachy/photos/?tab=album&album_id=1269309193276389

Agnieszka Wilczyńska na podstawie przesłanych materiałów

Kategoria: