Dziękuję za współpracę

Grudniowe wydanie Pulsu Gminy jest ostatnim pod moją redakcją. 

Puls Gminy Dopiewo prowadziłam przez siedem lat (pierwsze wydanie papierowe ukazało się we wrześniu 2012 roku), od dwóch i pół roku (od maja 2016) wydaję gazetę Puls Gminy Tarnowo Podgórne. Przez ten czas sporo nauczyłam się o tych dwóch sąsiadujących ze sobą gminach. Niejedną drogę zjechałam, byłam świadkiem wielu inwestycji, imprez... Obserwowałam narodziny i upadki lokalnych gwiazd. Ale co najważniejsze – poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi! Takich, którym się chce, którzy walczą o swoje ideały, wierzą w dobro. Poznałam też takie osoby, które idą po trupach do celu, nie licząc się w nikim, a na ustach mają populistyczne frazesy. Oczywiście kusi mnie, że podeprzeć się nazwiskami, jednak nie, choć to moje pożegnanie, nie będę robiła nikomu reklamy.

Jak by tu podsumować te lata? Mieszkam tu od 11 lat, jeżdżę tymi samymi ulicami co państwo, kupuję w tych samych sklepach. Jak śmieci kwitną pod posesją – to także moje. Kiedy jest smog – ja też nim oddycham. Moim zdaniem jednak nasza gmina bardzo zmieniła się przez ostatnie lata na plus. Pomimo, że mieszka nas tu coraz więcej, że są dłuższe korki i kolejki do kasy w sklepach, to uważam że rozwija się ona w dobrym kierunku. Od kiedy tu mieszkam założono mi kanalizację, wybudowano szkołę, buduje się kościół, nowe sklepy. Blisko na autostradę, na pociąg… Niedaleko jest las i ładne, czyste jezioro. Blisko do wielkiego miasta. Generalnie dla mnie spoko. Wsi spokojna, wsi wesoła – cytując klasyka. A że ludzie narzekają, a że coraz drożej, a że na drogę czekam już 10 lat i się chyba nie doczekam… to jak wszędzie. W końcu wszystkiego mieć nie można, a na dziurach to nawet wolniej się jeździ, że po równej kosteczce. Jedno jest niezmienne: przejazd kolejowy PKP na ul. Kolejowej w Palędziu zamyka się na za długo. Ciekawe czy szybciej coś zmienią w ustawieniach czy go zamkną. Obstawiam to drugie. Ale to jakieś 10-20 lat.

Zawsze starałam się, żeby gazeta była blisko ludzi i ich spraw. Nie bratałam się z władzą, słuchałam zwykłych mieszkańców, przejmowały mnie małe sprawy. Starałam się tworzyć interesujące z punktu widzenia mieszkańców media. Zawsze brałam ich stronę i jak umiałam starałam się pomóc rozwiązać lokalne problemy.

Uważam czas z Pulsem Gminy, za bardzo dobry dla mnie czas. Tyle co się w tym czasie nauczyłam, to chyba tyle samo co przez wszystkie pozostałe lata razem wzięte! Bardzo dziękuję za współpracę i za wspólne tworzenie ciekawej, jak sądzę (czasem nawet) mądrej i potrzebnej gazety.

Od stycznia Puls Gminy Dopiewo będzie wydawał, a także redagował stronę internetową i media społecznościowe Michał Nowak, nowy właściciel Pulsu Gminy tel.: 601 906 999, mail michal@pulsgminy.pl.

Agnieszka Wilczyńska

Dziękuję za współpracę
Kategoria: