„Betlejem w Polsce” z tekstami Tomasza Kruczka

„Głośna Noc” - Betlejem w Polsce to niezwykła trasa koncertowa w 10 miastach w kraju z udziałem gwiazd polskiej estrady z towarzyszeniem Międzynarodowego Zespołu Muzycznego pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego.
W Poznaniu koncert odbędzie się 29 grudnia o godz. 18.00 w Hali Arena. Bilety dostępne na:www.betlejemwpolsce.pl , biletz24.pl oraz w wybranych punktach sprzedaży i parafiach.

Z naszej, dopiewskiej perspektywy to jest także niezwykłe wydarzenie. Część tekstów piosenek do spektaklu napisał po raz kolejny Tomasz Kruczek– nasz artysta z Dąbrówki.

Teledysk do jednej z piosenek z tekstem Pana Tomasza: https://www.facebook.com/betlejemwpolsce/videos/2624738020977901/UzpfSTEwMDAwMDI5MDUxMTUyMzoyODQxMDQzMzk1OTE1MzE2/

Każde kolejne „Betlejem w Polsce” to inne i niezwykłe wydarzenie arty­styczne na najwyższym, światowym poziomie.
Koncerty trwają około 2,5 godziny i składają się z wykonań kilku­dziesięciu kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w nowych i oryginalnych aranżacjach. Wszystko dzieje się na scenie 360° lub 270°, co zapewnia widzom poczucie bliskości i współuczestniczenia w wyjątkowym wy­darzeniu.
W latach 2014 – 2019 odbyło się 39 koncertów.
Nasi wykonawcy to wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W dotychczasowych edycjach wystąpili między innymi: Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Bovska, Kasia Cerekwicka, GrażynaŁobaszewska, Mietek Szcześniak, Mate.O, Kamil Bednarek, Daria Zawiałow.

W tym roku zaśpiewają i zagrają: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

W tym roku Artyści opowiedzą dzieje Bożego Narodzenia z osobistej perspektywy. Tak cyztamz w materiałach promujących wydarzenie:
Wyśpiewają swoje historie, w których odbija się pięknym refleksem ten wyjątkowy dla człowieka czas przyjścia na świat Bożego Syna. To będzie koncert na wiele strun - od polskich kolęd po najpiękniejsze pieśni Bożonarodzeniowe z całego świata, od balladowych po rockowe brzmienia. Zabierzemy Was w daleką podróż dookoła świata, ale echo tej podróży wybrzmi także w osobistych i współcześnie napisanych utworach.
To będzie głośna noc... To będzie koncert na wiele głosów – na scenie pojawi się dwudziestu wykonawców. Do artystów dołączymy ze śpiewem my - widzowie. Każdy z nas ze swoimi emocjami i doświadczeniami. Z własną historią. Z całego serca i bardzo głośno powitamy Jezusa, który przychodzi nas pojednać i zbawić. Tak osobiste głosy będą rozlegać się donośnie – z całą siłą wiary w sprawczą moc Bożego Narodzenia. Stworzymy razem największy w Polsce chór kolędników, którzy niosą pomoc potrzebującym. To nie będzie cicha noc...

Koncertom „Betlejem w Polsce” zawsze towarzyszy akcja charytatywna. Dochód z trasy jest przeznaczony na akcję Ambasador Miłosierdzia Fundacji Światło- Życie.

Więcej o wydarzenia na stronie betlejemwpolsce.pl

Agnieszka Wilczyńska na podstawie przesłanych materiałów

„Betlejem w Polsce” (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: