Mikołajkowo w Promyku

W piątek, 6 grudnia, z okazji Mikołajek, już o godzinie 9.00 z Parkingu CRK w Konarzewie wyruszaliśmy autobusem  do Dymaczewa. Pięknej, malowniczej miejscowości, położonej 200 m. od jeziora. 

Szósty grudnia jest dniem, w którym od wielu lat w naszym warsztacie podtrzymujemy Mikołajkową tradycję. To szczególny dla nas dzień, na który z utęsknieniem wszyscy czekamy. Już od samego rana  towarzyszyła nam świąteczna aura, a  nasze głowy zdobiły ”mikołajkowe” czapki.

Po przyjeździe na miejsce, czekał  na nas ogromny wigwam a w nim piękne ognisko, pyszne placki, gorącą herbata i kawa, przygotowane przez  przemiłą obsługę  Hotelu Szablewski. Pomimo, że za oknami zabrakło  śniegu ,  nam nastrój świąteczny towarzyszył od pierwszych chwil. Świąteczne piosenki w tle, gorący żurek, pyszny bigos, wyśmienita kiełbasa z grilla i  wspólna zabawa przy ognisku przeniosły nas w magiczny klimat świąt, rozgrzewając nasze  ciała i serca. Jak co roku, Pan Prezes serdecznie przywitał  wszystkich gości, życząc wszystkim udanej zabawy.

W tym dniu obchodziliśmy również imieniny i urodziny naszego uczestnika, Mikołaja Lambryczaka. Wspólnie zaśpiewaliśmy naszemu solenizantowi  sto lat, życząc mu dużo zdrowia i uśmiechu na każdy dzień.

Zgodnie z tradycją jak co roku gościliśmy  również Świętego Mikołaja, który prowadził dla nas spotkanie Mikołajkowe, a na zakończenie osobiście wręczył wszystkim duże torby pełne słodkości. W tym roku byliśmy chyba wyjątkowo grzeczni gdyż prezenty były wspaniałe i bardzo hojne.

Uśmiechy tego dnia nie schodziły nam z twarzy, towarzyszyły nam aż do samego powrotu. Miło spędzony czas uświetniły nam wspólne zdjęcia, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką, do której chętnie będziemy wracać.

Niestety wszystko co piękne i dobre szybko się kończy….tak też dobiegło końca nasze spotkanie Mikołajkowe.  Cieszymy się bardzo, że mogliśmy spędzić razem ten przemiły i  magiczny dzień. Szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do domów.

Artykuł sporządziła Karolina Jurga, wraz z uczestnikiem WTZ w Konarzewie,  Jackiem Szwedem

Mikołajkowo w Promyku
Kategoria: