Jarmark świąteczny w Dopiewie

W naszą gminną tradycję na stałe wpisał się świąteczny jarmark w Dopiewie z Mikołajem wraz z uroczystym zapalenie choinki i festynem. W tym roku była także bardzo efektowna parada świąteczna.

Jak co roku imprezę organizuje Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie z przyjaciółmi. Jak co roku jest super!

Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 i trwała do wieczora. Praktycznie cały czas coś się działo. A to na scenie występowały dzieci z gminnych szkółek tańca, a to był koncert, a to pokaz zumby (Zumba z Karoliną), a to parada. Na placu przy ul. Łąkowej w Dopiewie naprawdę było świątecznie. Nikt nie przejmował się nie najpiękniejszą pogodą (chwilami siąpił deszcz), a nawet jakimś magicznym sposobem pod wiatą padał śnieg. Nie był on co prawda prawdziwy, ale i tak tworzył gwiazdkowy nastrój.

Podczas Jarmarku nie mogło zabraknąć najważniejszego gościa czyli Św. Mikołaja, który przybył do Dopiewa ze swoimi reniferami Rudolfem i Kometką. Jak co roku do zdjęcia z nimi ustawiła się długa kolejka.

W tym roku dodatkową atrakcją, moim zdaniem bardzo trafioną była parada świąteczna, która szła od Biblioteki na ul. Łąkową (z biblioteki na plac gminny). Mikołaj jechał dla odmiany nie saniami lecz świątecznie udekorowanym Fiatem 125p z odkrytym bagaznikiem, prosto z kolekcji Zbyszka Koprasa.
Zjawiskowe wrażenie. Był smoko – renifer, były elfy (Gwardia Gryfa), teatr ognia z przedstawieniem pod tytułem "Magiczna gwiazdka", interaktywne show dla dzieci z lalkami muppetami i piosenkami śpiewanymi na żywo (Stwory Głodomory). No i jeszcze mini pociąg i wielka ślizgawka, do której także wciąż stała kolejka.

Nie można zapomnieć o jarmarku, który jest nieodłączną częścią imprezy. W tym roku można było kupić rękodzieło gminnych wytwórców, książki, zabawki różne, jedzenie, miodek, ozdoby świąteczne i mnóstwo innych pięknych przedmiotów.

Do tego świąteczne utwory przygrywała Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo.

Bardzo udana impreza. Docenili to także mieszkańcy, którzy licznie przybyli do Dopiewa.

Relacje video z imprezy:
https://www.facebook.com/PulsGminyDopiewo/videos/777496309384149/
https://www.facebook.com/PulsGminyDopiewo/videos/823170668140883/

Moje ręcznie robione ozdoby choinkowe też wiszą na naszej gminnej choince! Bardzo przyjemne uczucie.

Agnieszka Wilczyńska

Świątecznie w Dopiewie
Kategoria: