Kiedy nowa droga w Więckowicach?

Napisał do mnie zaniepokojony mieszkaniec Więckowic: „Dzień dobry. Czy wiedzą Państwo może jakim cudem, podczas remontu drogi w Więckowicach, zamiast wyglądać coraz lepiej - wygląda coraz gorzej? Ja rozumiem, że tam kopią... Ale ta droga jest przekopana wzdłuż i wszerz do tego stopnia, że poważnie obawiam się o stan swojego auta - mimo maksymalnego ograniczenia prędkości. O co tu chodzi...? Jak tam niby się poruszać? I czym - ciągnikiem rolnym? Bo chyba tylko tym się da przejechać... Myślałem, że tak skrajny stan potrwa kilka dni, ale gdzie tam - wygląda jak na księżycu, góry, doliny, kamienie, piach...”  

Powyższą wiadomość z pytaniem o koniec prac przekazałam do Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu, który nadzoruje inwestycję. Odpowiedzi udzieliła mi Pani Katarzyna Fertsch, Rzecznik prasowy:     
"Szanowna Pani Redaktor,
 w sobotę (30 listopada 2019 roku) mija termin umowny, jaki wykonawca miał na realizację zadania. W związku z tym od niedzieli rozpoczniemy naliczanie kar umownych.
Dzisiaj odbyło się spotkanie z wykonawcą, w którym wzięli udział wicestarosta Tomasz Łubiński oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. Ustalono, że wykonawca niezwłocznie, w formie pisemnej, złoży propozycję co sposobu kontynuowania prac. Z naszej strony usłyszał zapewnienie, że jeśli w najbliższym czasie nie będzie widoczne wyraźne przyspieszenie robót  – zerwiemy umowę z winy leżącej po stronie wykonawcy.
Pokazaliśmy wykonawcy treść listu, jaki wpłynął do Pani Redakcji, aby miał świadomość, jak mieszkańcy odbierają prowadzone prace.
Więcej szczegółów będziemy w stanie podać niebawem, kiedy wykonawca złoży u nas wspomniane wyżej pismo.
"

Czekamy na dalszy bieg zdarzeń.

Agnieszka Wilczyńska

Kiedy nowa droga w Więckowicach? (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: