Moc Dawania 2019, czyli charytatywne 388 km na siłowni

16 listopada o godz. 14.00 w Joyride Gym w Dąbrówce rozpoczął się 24-godzinny, charytatywny maraton na urządzeniu Ski Ergu (imitacja jazdy na nartach)

Akcja miała na celu zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej Ani, Wiktorii i Ziemka.

Uczestnicy akcji wspólnie przebyli 388 km. Rączki SkiErga złapało 200 osób, które zebrały 17 tys. zł. Do wspólnego ćwiczenia w Dąbrówce przybyli okoliczni mieszkańcy, ale także przyjaciele z dalszych rejonów. Palędzcy strażacy na  przykład, ćwiczyli w pełnym umundurowaniu. Było także sporo kibiców, ludzi dobrej woli, którzy inaczej zaangażowali się w akcję.

Zmagania były w całości transmitowane w internecie.

- Na wstępie chcielibyśmy bardzo podziękować za Waszą obecność, wszystkie miłe słowa. – czytamy w podsumowaniu akcji w jednym z serwisów społecznościowych. - Powoli odzyskujemy kontrolę nad zalewającymi nas cudownymi komentarzami na Facebooku i Instagramie, czytamy wszystkie i radość nas rozpiera, że mamy dookoła tylu wspaniałych ludzi, którzy wspierają naszych małych bohaterów.
Bardzo dziękujemy rodzicom Ani, Wiktorii i Ziemka za zaufanie i wiarę w naszą akcję. Mamy nadzieję, że kwota, którą uda się zebrać, chociaż trochę odciąży Was w zmaganiach z codziennością.
Dziękujemy pomysłodawcy i dobremu duchowi tej inicjatywy, Pawłowi vel Gramolowi. Dzięki Tobie wierzymy, że nawet najbardziej szalony pomysł jesteśmy w stanie zrealizować, jeśli działamy WSPÓLNIE.
Dziękujemy Joyride Gym za udostępnienie miejsca oraz sprzętu, którego wytrzymałość testowaliśmy przez ostatnią dobę.

Kilka słów o dzieciach:

Wiktoria Kopniewska - urodzona w 25. tygodniu ciąży, co spowodowało szereg komplikacji, w tym mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Wiktoria ma problemy ze wzrokiem, oddychaniem, a także ma częste ataki padaczki;

Ziemek Dawidziak, u którego w 6. tygodniu życia doszło do zatrzymania krążenia. Z jego konsekwencjami zmaga się do tej pory - nie je i nie chodzi samodzielnie, nie ma odruchów kaszlu ani mrugania, ma kłopoty ze wzrokiem;

Ania Piotrowska - zeszłoroczna bohaterka akcji Mocy wiosłowANIA, u której w 5. miesiącu życia zdiagnozowano nowotwór mózgu. Ania również ma problemy z poruszaniem się, samodzielnym jedzeniem i mówieniem.

Wciąż można wspomóc Anię, Wiktorię i Ziemka. Trwa zbiórka pieniędzy na https://zrzutka.pl/4ufunu.

Agnieszka Wilczyńska

 

Moc Dawania, Dąbrówka 2019 (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: