Bez rozstrzygnięcia przetarg na dokończenie S5

Na początku lipca ogłoszono przetarg na uzupełnienie robót na jezdni lewej niewykonanych przed oddaniem do ruchu w dniu 29 grudnia ub. roku drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wronczyn.  Jak podaje portal „Rynek Infrastruktury” kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na dokończenie lewej jezdni drogi ekspresowej S5. Oferty złożyły trzy firmy:
- Strabag - 25,78  mln zł,
- Budimex – 23,621 mln zł,
- MBS Budownictwo 14,971 mln zł.

Żadna z ofert nie mieściła się w budżecie GDDKiA na ten cel, który wynosi 12,010  mln zł. Jeśli zamawiający zdecyduje się na zwiększenie finansowanie to otrzymane oferty zostaną ocenione pod względem: ceny (60%), skrócenia terminu realizacji etapu I o 7 dni (10%), skrócenie terminu realizacji etapu II o 14 dni (20%), skrócenie terminu realizacji dla poszczególnych elementów (9%) oraz zatrudnienie osób bezrobotnych (1%). 

Przypomnijmy, że w czerwcu z placu budowy zszedł włoski wykonawca – konsorcjum Toto Construzioni Generali. GDDKiA nałożyła na niego kary i stara się doprowadzić budowę do końca. Pierwotnie 15,5 km odcinek Poznań (A2) – Wroczyn miał być gotowy do końca roku.

Wciąż jest nadzieja, że droga na obu jezdniach będzie przejedna do końca roku.

Agnieszka Wilczyńska

Bez rozstrzygnięcia przetarg na dokończenie S5
Kategoria: