Gmina będzie kupować tańszy gaz

11 czerwca nasza gmina już po raz trzeci podpisze porozumienie ws. powołania grupy zakupowej gazu. Inicjatorem jej powstania jest Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

Na terenie obszaru objętego działalnością Stowarzyszenia chęć udziału w grupie zgłosiło 14 podmiotów (tyle samo podmiotów co w ubiegłym roku ), w tym 7 jednostek samorządu terytorialnego: Gmina Dopiewo, Miasto i Gmina Skoki, Miasto i Gmina Szamotuły, Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach Sp. z o.o., Gmina Komorniki, Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, Miasto i Gmina Kórnik, Miasto Luboń, „KOM-LUB” Sp. z o.o., P.T. „TRANSLUB” Sp. z o.o., LOSIR Sp. z o.o., Ośrodek Kultury w Luboniu,  Gmina Oborniki, Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach.

Po podpisaniu porozumienia powstanie szczegółowa lista punktów poboru gazu na terenie gmin – członków grupy zakupowej, po tym zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe, które pozwoli wybrać najkorzystniejszą, pod względem kosztów dostarczenia gazu, ofertę. Postępowanie, pod nadzorem komisji powołanej przez Stowarzyszenie, przeprowadzi firma ENMEDIA.

O zamiarze stworzenia grupy zakupowej gazu ziemnego poinformowani zostali wszyscy członkowie Stowarzyszenia. Porozumienie dotyczyć będzie wspólnego zakupu gazu w 2020 roku. Oszczędność dla podmiotów uczestniczących w porozumieniu powinna wynieść
w sumie około 200 tys. zł.

Paweł Napieralski, Specjalista ds. komunikacji społecznej, Stowarzyszenie Metropolia Poznań

Kategoria: